7. Juna 2019.

Partizan uništio FMP za finale sa Zvezdom!

Košarkaši Partizana pobedili su FMP rezultatom 97:59 i plasirali se u finale Košarkaške lige Srbije.

Košarkaška liga Srbije, polufinale:Partizan – FMP 97:59 (21:12, 31:16, 22:17, 23:14)Hala: “Aleksandar Nikolić”
Sudije: Ilija Belošević, Uroš Obrknežević, Aleksandar Glišić

Partizan je savladao goste iz Železnika u majstorici, posle pobede na domaćem terenu, ali poraza na gostovanju.

Crno-beli su se tako plasirali u prvo finale Superlige Srbije posle dve godine posta.

Izabranici Andree Trinkijerija dominirali su od samog starta pa sve do kraja i pitanje pobednika rešili dosta ranije od toga kada je istekao poslednji sekund.

Velikan iz Beograda će se u finalu sastati sa aktuelnim šampionom Srbije Crvenom zvezdom.

Ta serija se igra na tri pobede, a počinje 10. juna. Domaćin prve utakmice su, zbog boljeg plasmana u ABA ligi, crveno-beli.

Na početku meča nije mnogo toga nagoveštavalo da će Partizan odigrati jednu od najboljih utakmica sezone. Mali broj poena na samom početku crno-beli su promenili serijom 8:0 u finišu prve četvrtine.

Partizan se na kraju prve deonice “odlepio” na +9 – 21:12, ali je pred početak drugog dela izbio incident u “Pioniru”, jer je direktor gostiju Vladan Mitrović ušao u sukob sa navijačima Partizana, dobio je isključenje i morao da bude izveden iz hale.

Partizan: Veličković, Marinković, Nikolić, N. Janković, Pejdž, Jaramaz, Gagić, S. Janković, Tanasković, Zagorac, Pušica, Renfro; Trener: A. Trinkijeri

FMP:
Momirov, Đorđević, Jeremić, Pot, Bursać, Vojinović, Uskoković, Paunović, Popović, Dilejni, Rit, Tomašević; Trener: V. Jovanović

Partizan je iskoristio nemire van terena i fantastično otvorio drugu deonicu. Poeni su padali kao na “traci”, a jedina negativna strana bila je tehnička greška Vanje Marinkovića zbog prigovora.

Partizan je lako došao do +20, a FMP nije imao adekvatan odgovor. Pravio je mini-serije u par navrata, ali je domaćin uvek odgovarao istom merom, pa na poluvreme otišao sa +24, pre svega zahvaljujući gostima koji su za poslednja četiri minuta prvog poluvremena postigli dva poena.

FMP je dobro otvorio treću deonicu, ali njihova sreća nije dugo trajala. Partizan je maltene u svakom napadu dolazio do poena atraktivnim zakucavanjima, kojih su akteri bili S. Janković, Gagić, Jaramaz…

Na kraju treće deonice pitanje pobednika je bilo rešeno jer je nekadašnji šampion Srbije imao +29.

U četvrtoj četvrtini Partizan je samo dodatno povećao prednost protiv nemoćnog protivnika, atraktivnim potezima dizao publiku na noge i na kraju zabeležio ubedljiv trijumf.

Briljantnu partiju pružio je Stefan Janković, koji je imao 21 poen i 13 skokova, uz šut iz igre od 8/8.

Ognjen Jaramaz je imao 6/7 iz igre za 17 poena, Aleksej Nikolić je imao deset poena, a Rade Zagorac četiri poena, ali i devet asistencija.

Na drugoj strani najbolji je bio Stefan Đorđević sa 19 poena, a pratili su ga Stefan Pot i Patrik Dilejni sa po deset.