19. Decembra 2019.

Partizan ubjedljiv – slijedi Top 16

Izabranici Andree Trinkijerija na najbolji mogući način su završili prvu fazu drugog po rangu evropskog košarkaškog takmičenja.

Crno-beli su zauzeli drugu poziciju sa skorom 7/3, dok je Limož završio na poslednjem mestu sa 2/8.

Evrokup, deseto kolo:

Partizan – Limož 77:58 (16:14, 24:20, 14:6, 23:18)

dvorana: Štark arena
gledalaca: 4.500
sudije: Papapetru, Travicki, Ovinov.

Partizan: Zagorac 6, Pejdž 3, Gordić 11, Jaramaz 11, Miletić 0, Veličković 9, Birčević 10, Reding 2, Janković 14, Pejners 0, Trufunović 7, Mozli 4.

Limož: Mbala 2, Ginjard 15, Bejhurst 4, Krusol 0, Dianje 4, Lang 11, Butsiel 11, Mouđib 2, Braun 9, Stol 0.

Najtrofejniji srpski košarkaški klub u top 16 fazi igraće u grupi sa Virtusom iz Bolonje, Darušafakom i Trentom.

Za ekipu Virtusa igraju Miloš Teodosić i Stefan Marković, dok je na klupi Aleksandar Đorđević, što znači da nas očekuje pravi spektakl u duelima dva timna.

Partizan je utakmicu prelomio krajem treće i početkom četvrte četvrtine kada je razlika bila 17 poena. Francuski tim nije uspeo da se vrati i pretrpeo je osmi poraz.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nikola Janković sa 14 poena i pet skokova, Gordić je ubacio 11, Birčević deset, a Veličković devet poena.

Goste je predvodio Markus Ginjard sa 15, dok su Lang i Butsiel postigli po 11 poena.

Utakmica je otvorena u sporom ritmu, ekipe su retko pogađale i moglo je da se vidi u kojem će smeru otići duel. Partizanu je više odgovara takav rasplet, ali je prvu četvrtinu završio sa +2, 16:14.

Crno-beli su u drugoj deonici uspeli da dođu do dvocifrene prednosti, međutim Limož je odlično finiširao poluvreme i na pauzu se otišlo sa rezultatom 40:34.

Pitanje pobednika rešeno je u trećoj četvrtini. Partizan je zaigrao granitnu odbranu, primivši svega šest poena i meč je tu bio rešen. U poslednjoj deonicu su samo odradili posao i sada nas čeka Top 16 faza koja kreće 2. i 3. januara.