Kup Srbije, četvrtfinale:
Partizan – Voždovac 4:0 (2:0)
Stadion: FK Partizan
Sudija: Novica Anđelovski

Partizan je dočekao Voždovac u Humskoj, a iako publike nije bilo, ostvarili su ubedljivu pobedu i plasman u polufinale.

Već od samog starta je Partizan krenuo ofanzivno, ali se Voždovac nije povukao, već je tražio svoje šanse, da bi Lazar Marković imao neverovatan promašaj već u drugom minutu susreta.

Nastavili su crno-beli da nižu prilike, Asano, Holender i ostali su se odlično kretali, a Natho to čitao i posle niza prilika usledio je još jedan korner, posle koga Partizan postiže gol.

Bilo je tu odbitaka i najbolje se snašao Šćekić koji je otvorio stopalo i na asistenciju Asana pogodio za vođstvo 1:0 u 24. minutu susreta.

Partizan je svoju prednost uspeo da udvostruči već u 32. minutu, odnosno osam minuta kasnije, takođe posle kornera, kada je Vujačić pogodio mrežu Voždovčana za 2:0.

Nisu stali crno-beli. Nastavili su da igraju u istom ritmu, ali se na poluvreme otišlo sa 2:0 u korist domaćeg tima.

Znao je Aleksandar Stanojević da njegovi izabranici imaju veliku prednost i da su dva koraka ispred protivnika, ali to nije bio znak da sme da dođe do opuštanja, jer su Voždovčani u više navrata bili opasni.

Ipak, nije se dugo čekalo do Partizanovog trećeg gola. Već u 56. minutu je Takuma Asano uradio ono što nije uspeo tokom prvih 45 minuta i pogodio za velikih 3:0.

Samo dva minuta kasnije smo videli BIbrasa Natha u odličnoj prilici, kada je natrčao na odbitak i pogodio iz neposredne blizine za vođsvo od 4:0, a to je ujedno bio i konačan rezultat.

Usledio je veliki broj izmena na obe strane, ali golova do kraja nije bilo. Sejduba Suma je mogao da povisi na 5:0, pa je to Krunić odbranio, a i Vučić je sa polovine terena pogodio prečku.

Partizan je, ipak, zasluženo prošao u polufinale Kupa Srbije.