Partizan – Sloboda 85:49 (26:14, 17:10, 22:16, 20:9)
Hala “Aleksandar Nikolić”
Sudije: Marko Juras, Vladimir Jevtović, Nemanja Vlahović

Partizan je na kraju grupne faze Superlige ostao na maksimalnom učinku od deset trijumfa, dok je Sloboda ostala “zakucana” za dno sa osam neuspeha.

Ovo je, ujedno, bila peta pobeda u isto toliko mečeva ova dva kluba.

Crno-beli su od samog starta pokazali da žele da brzo reše pitanje pobednika i prvu deonicu rešili u svoju korist rezultatom 26:14.

Izabranici Andree Trinkijerija su u tom periodu šutirali preko 60 odsto.

Mučenje slobode se nastavilo i u drugih deset minuta, a ni Partizan tada nije briljirao. Ipak, domaćin je veoma brzo došao do +20, iako je često imao sekvence od po dva minuta bez postignutog poena.

Sloboda je u trećoj četvrtini izgledala najbolje napadački, pre svega zbog nekih propusta u odbrani crno-belih koje je Trinkijeri pokušavao da koriguje tajm-autima.

Partizan: Jaramaz, Veličković, Gagić, Marinković, Pecarski, S. Janković, Tanasković, Trifunović, Zagorac, Pušica, Nikolić, Pejdž; Trener: A. Trinkijeri

Sloboda: Nikolić, Đorđević, Tadić, Otašević, Paunović, Trajković, Crnić, Krstić, Marić, Simić, Alajbegović, Aksentijević; Trener: V. Lučić

Gosti su postigli 16 poena u 3/4, ali je Partizan postigao 22 i povećao svoju već značajnu prednost na +25.

U četvrtoj četvrtini desio se potpuni kolaps Užičana, koji su prvi poen u tom delu igre zabeležili posle okruglo četiri i po minuta košarke. Kod crno-belih u drugom poluvremenu raspucani su bili Vasilije Pušica i Rade Zagorac, a doprinos su dali uglavnom igrači koji tokom većeg dela sezone nisu dobijali minute.

Krajem meča odlično su sarađivali Trifunović i Tanasković, koji su doprineli tome da gosti iz Slobode završe sezonu izuzetno ubedljivim porazom.

Najefikasniji u Partizanu bili su Pušica i Gagić sa po 13 poena. Jaramaz je imao 12, uz tri asistencije, a Zagorac je završio meč sa 11 poena i sedam uspešnih dodavanja.

Na drugoj strani Nikolić je imao 11 poena, Marić deset, a niko drugi nije bio dvocifren.

Kao što je ranije bilo poznato, Partizan će u polufinalu plej-ofa Superlige igrati protiv FMP-a, dok će se u drugom meču sastati Crvena zvezda i Mega Bemaks.