18. Novembra 2021.

Partizan se mučio, ali i pobijedio Lijetkabelis

Nakon poraza u prošlom kolu u Evrokupu, kada ih je savladala Andora, crno-beli su lako i ubedljivo pobedili Lijetkabelis rezultatom 84:77.

Ovaj trijumf ih vraća u bitku za prvo mesto u grupi A, sa skorom četiri pobede i jednim porazom, a verovali ili ne na ovom meču su postignute čak 23 trojke.

Najefikasniji je bio Zek Ledej sa 19 poena, Smailagić 13 poena i 12 skokova, 13 poena Glasa, po 12 Koprivice i Avramovića i 11 poena Pantera.

Na drugoj strani 19 poena Orelika, a po 12 Zemaitisa i Berzinša.

Evrokup, 5. kolo:
Partizan – Lijetkabelis 84:77 (20:14, 19:24, 27:22, 18:17)
Hala: Štark Arena
Sudjie: Migel Anhel Peres, Tomaš Travicki, Vasilis Picilkas
Gledalaca: 6067

Kada pogledamo početak utakmice, videćemo da je trebalo da protekne oko tri minuta da bismo videli prve poene, a upravo taj desetominutni period je obeležio sjajni Zek Ledej sa 9 brzih poena.

Brzo mu se pridružio i Kevin Panter koji je takođe upisao 9 poena za kratko vreme i Partizan dolazi do dvocifrene prednosti, koju je Lijetkabelis uspevao trojkama da istopi.

Pri rezultatu 30:26 je Željko Obradović morao da pozove tajm-aut, a po povratku na parket istakao se mladi Gregor Glas sa dve vezane trojke i opet je Partizan imao dvocifrenu prednost, da bi Lijetkabelis ponovo poslao dve brze trojke za 36:32.

Nije uspeo Partizan da se odlepi, ispustili su dvocifreno vođstvo u dva navrata i zahvaljujući odličnoj igri gostujućeg tima, na poluvremenu je na semaforu bilo samo +1 za Partizan, 39:38.

Partizan je posle 20 minuta košarke imao 6 pogođenih trojki, dok je Lijetkabelis ubacio 7.

Drugo poluvreme, odnosno treća četvrtina, počela je serijom Partizana 11:2, pa iako nije delovalo sjajno na kraju druge četvrtine uspeli su crno-beli da dođu do nove dvocifrene razlike, 50:40.

Držali su dvocifrenu razliku neko vreme, da bi potom pred kraj Lijetkabelis zaigrao bolje i smanjio na 66:60 pred ulazak u četvrti period, u kom su crno-beli imali čak i 13 poena prednosti, ali su usledile nove serije trojki gostiju.

Od plus 13 i sigurnog koračanja ka pobedi došli smo do 80:77 i drame u finišu pa je Partizan uspeo da spreči iznenađenje i pobedi rezultatom 82:77.