12. Februara 2021.

Partizan se ipak “osvetio” Borcu, Zvezda sa +61 zakazala “večiti” derbi

Čačani su ove sezone dva puta savladali crno-bele u ABA ligi, pa se može reći da su se na ovaj način “osvetili”.

Branilac trofeja će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Crvena zvezda – Radnički, koji se igra od 21 sat.

Za razliku od mnogih prethodnih susreta u Evrokupu i regionalnom takmičenju, Partizan je ovaj meč otvorio vrlo dobro.

Zapravo, Erik Mika je odmah zagospodario ispod reketa i u prva tri minuta već ubacio osam poena.

Na igri pod obručima se i bazirala igra Partizana u tom delu susreta, dok je Borac priključak održavao šutem sa poludistance i distance.

Prednost je konstantno bila na strani Beograđana, ne prevelika, ali dovoljna da lagodno igraju na oba kraja terena.

Šut Čačana je stao krajem prvog poluvremena i Partizan je to iskoristio da na veliki odmor ode sa najvećom prednošću do tada – 40:32.

Partizan: Zagorac, Pejdž 8, Dangubić 12, Jaramaz11, Veličković 4, Perkins 9, Janković, Tomas 7, Trifunovič 8, Mozli 2, Mika 15.Borac Čačak: Tornton 7, Smit, Ćurčić, Sanadze 4, Miletić 10, Gavrilović 7, Kočović, Nerandžić 7, Novaković 9, Džons, Todorović 6, Čarapić 8.

Nemanja Dangubić je odmah na startu treće deonice trojkom doneo Partizanu dvocifrenu prednost i započeo odličnu šutersku deonicu svog tima.

Posle njega su pogađali Markus Pejdž i Ognjen Jaramaz za tri poena, te je vođstvo u jednom momentu otišlo i do +15.

Partizan je na nekih sedam minuta pre kraja vodio sa 68:55 i od tog momenta kao da je prestao da igra i želeo da “čuva rezultat”.

Na drugoj strani, Brajs Džons je uneo novu energiju Borcu i, uz pomoć Dušana Miletića, tim iz Čačka je uhvatio priključak.

Partizanu je uspevalo da vreme prolazi i na nešto više od minut do kraja je bilo 74:66, ali i tada se Borac nije predavao.

Uspeli su da dva puta oduzmu loptu, pri čemu i da Džoš Perkins napravi nesportsku ličnu grešku, te da dođu do 74:72.

Ipak, Perkins se iskupio osam sekundi pre kraja pogotkom sa poludistance i tako je Partizan prošao u polufinale Kupa Koraća.

Najefikasniji igrač susreta bio je Erik Mika koji je svih svojih 15 poena postigao u prvom poluvremenu. Pratio ga je Dangubić sa 12, a Jaramaz je imao 11.

U poraženom sastavu Džons je ubacio 15 poena uz sedam asistencija, dok je Dušan Miletić imao 10 poena i sedam uhvaćenih lopti.

Crvena zvezda plasirala se u polufinale Kupa Radivoja Koraća.

Zvezda je u četvrtfinalu savladala Radnički iz Kragujevca – 108:47.

Protivnik u polufinalu je Partizan, pa ćemo tako gledati novi večiti derbi u subotu od 21:00.

Crvena zvezda: Lojd 11, Lazić 17, Radanov 6, Simonović 7, Kuzmić 8, O'Brajant 11, Vujičić 3, Uskoković 5, Davidovac 8, Dobrić 16, Jagodić Kuridža 7, Simanić 9

Radnički: Meding 0, Popović 10, Dumić 19, Stevanović 2, Katić 6, Jovanović 0, Dimovski 0, Glišović 0, M. Đorđević 0, Veljović 2, S. Đorđević 3

Zvezdu su do pobede predvodili Branko Lazić sa 17, Dobrić sa 16 i Lojd sa 11 poena. O'Brajant je imao 11, Simanić 9, Davidovac i Kuzmić po 8 poena.

U ekipi Radničkog istakli su se Dumić sa 19 i Popović sa 10 poena.

Radnički se dobro držao protiv Zvezde samo u prvih nekoliko minuta.

Bilo je potrebno Zvezdi nekoliko minuta da uđe u svoj prepoznatljiv ritam, a kada se to desilo, Radnički nije imao nikakve šanse.

Crveno-beli dodali su gas pred kraj prve četvrtine i na prvi mali odmor otišli sa +9, zahvaljujući dobrom šutu za tri poena i još boljom odbranom.

21.00 Polufinale 1 – Polufinale 2

Na startu druge četvrtine, Zvezda je igrala veoma dobru odbranu i Radnički skoro četiri minuta nije uspeo da postigne koš.

Zvezda je napravila veliku seriju od 16:0 i praktično već tada prelomila utakmicu i slobodno se može reći rešila pitanje pobednika.

Do kraja prvog poluvremena su održavali prednost i nastavili u istom ritmu, pa su na veliki odmor otišli sa +24.

Serijom 13:0 Zvezda otvara drugo poluvreme i odlazi na velikih +37.

Radnički ponovo nije postigao nijedan poen u prvih pet minuta četvrtine, kao i u drugoj deonici. Na kraju treće četvrtine bilo je +41.

Četvrta četvrtina bila je samo rutina, da se odradi poslednjih 10 minuta.