19. Februara 2022.

Partizan sa +53 do polufinala

Partizan je bio veliki favorit u ovom meču i to se na parketu takođe pokazalo, pa su crno-beli zasluženo otišli u polufinale nakon ubedljivog trijumfa.

Tamo će igrati protiv ekipe FMP–a, koja je ranije u toku dana savladala Borac iz Čačka rezultatom 88:77.

Partizan jeste ubedljivo slavio, ali to na startu utakmice nije tako izgledalo, pošto je Borac odličnim šutem za tri poena došao do vođstva, 3:6.

Nisu crno-beli nekoliko minuta poentirali pa je delovalo kao da se muče, da bi potom Tristan Vukčević asistirao Trifunoviću nakon svojih poena za novo vođstvo 8:6.

Od ovog momenta košarkaši Partizana nisu ispuštali prednost i prvu četvrtinu završili su rezultatom 22:12.

Borac nije želeo da se preda, nastavili su da pogađaju u serijama i da na momente priđu na jednocifreni zaostatak, ali je Partizan isuviše iskusna ekipa da bi dozvoljavala iznenađenje.

Na poluvremenu je na semaforu stajalo 47:30, a odbrana Partizana je bivala sve bolja pa je Borac ostao na svega 18 postignutih poena za čitavo drugo poluvreme.

Igrači Partizana su bukvalno “leteli” po parketu, zabavljali su gledaoce atraktivnim zakucavanjima i na kraju slavili ubedljivim rezultatom 101:48 pa zakazali megdan sa FMP–om u polufinalu.

Najefikasniji je bio Tristan Vukčević sa 16 poena, 14 je imao Dangubić, 12 Smailagić, 11 Trifunović, a 10 Avramović.

Na drugoj strani, 15 poena je imao Balmazović, 14 Branković, a 8 Sinovec.