31. Januara 2021.

Partizan poveo, pa dozvolio seriju 17:0 preko nezaustavljivog Blažiča

Meč u “Stožicama” rešen je u poslednjoj deonici serijom domaćeg tima od 17:0, a sve nakon što je Partizan poveo prvi put na meču.

“Zmajevi” su došli do 11. pobede uz tri poraza, a Partizan sada ima skor 7-9 i praktično se oprostio od plej-of ambicija.

Veoma sporo su crno-beli otvorili susret i dozvolili domaćinu da lako stigne do dvocifrene prednosti – 13:3.

Ali, nekako je srpski tim uspostavio ritam u odbrani i usporio nalet rivala, te tako smanjio zaostatak do kraja prve četvrtine.

U drugoj smo videli egal meč i dobre role Jake Blažiča na jednoj, odnosno, Ognjena Jaramaza na drugoj strani.

Sredinom treće četvrtine Partizan je prvi put poveo, kada je Markus Pejdž vezao dve trojke i doneo 50:48.

Cedevita Olimpija: Radović, Peri 14, Hopkins 10, Duščak, Murič 7, Blažič 28, Braun 2, Hodžić -, Džons 6, Dimec 2, Marinković, Rupnik 9.Partizan: Mika, Zagorac 8, Pejdž 11, Dangubić 6, Stefanović, Jaramaz 15, Veličković 4, Perkins 10, Janković -, Tomas 8, Trifunović 2, Mozli 1.

I umesto da crno-beli nastave na krilima te odlične sekvence, usledio je potpuni pad posle tajm-auta Jurice Golemca.

Trojka Eda Muriča, pa 2+1 Jake Blažiča pokrenuli su veliku seriju domaćina, dok igrači Partizana kao da nisu bili na parketu.

Cedevita Olimpija je od 56:55 za vrlo kratko vreme stigla do 73:55 i tako rešila utakmicu.

Od tima koji je bio “u utakmici” i čak je poveo, Partizan je uspeo sve da prokocka tako što nije imao nikakvu energiju i u odbrani je primao poene iz gotovo svih pozicija.

Prednjačio je Jaka Blažič koji je stigao do 28 poena i uz to imao četiri skoka i tri asistencije.

Kendrik Peri je ubacio 14, a Mikael Hopkins je imao 10 poena uz čak devet skokova.

Na drugoj strani najbolji je bio Ognjen Jaramaz sa 13 koševa, Markus Pejdž je ubacio 11, a Džoš Perkins 10.