16. Augusta 2019.

Partizan odoleo Turcima, stigao na korak od Lige Evrope!

Crno-beli su izgubili na gostovanju od Malatije 1:0, ali su prošli dalje zahvaljujući pobedi u Beogradu od 3:1.

Turski tim je poveo već u sedmom minutu golom Adisa Jahovića posle očajne reakcije štopera i velike greške Vladimira Stojkovića.

Međutim, crno-beli su u nastavku uglavnom kontrolisali ritam meča, da bi nakon anti-fudbala u drugom poluvremenu odoleli žestokom pritisku domaćina u završnici susreta, kada se Stojković iskupio sjajnom intervencijom.

Partizan će u plej-ofu kvalifikacija za LE igrati sa boljim iz duela između Moldea i Arisa. Norvežani su u prvom meču slavili 3:0.

Nije odigrao Partizan na nivou iz prvog meča, ali je odigrao dovoljno da prođe u poslednju rundu kvalifikacija za jesen u Evropi.

Malatija: Farnole – Čebake (Čegiran 11’), Mina, Akbaš, Kaš – Šalali, Jidrlim – Bifuma (Fofana 68’), Giljerme (Tozlu 74’), Tore – Jahović

Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Asano, Tošić (Lutovac 70’) – Suma (L. Pavlović 82’) – Sadik (Ožegović 90+6’)

Loše je počelo za crno-bele, već u sedmom minutu Adis Jahović smanjuje ukupni zaostatak Malatije i glavom donosi vođstvo u revanšu.

Akbaš je poslao dubinsku loptu pred kazneni prostor, loše su bili postavljeni štoperi Partizana Ostojić i Pavlović, daleko od Jahovića.

Na sve to, bespotrebno je istrčao Stojković, prekasno i preslabo ušao u duel s Jahovićem koji krenut leđima glavom loptu šalje u nebranjenu mrežu.

Nakon toga Partizan preuzima inicijativu, do kraja prvog dela igre diktira tempo i kruži oko kaznenog prostora Malatije, ali osim jednog pokušaja Asana, teško ulazi u gol šanse.

Ipak, u nadoknadi vremena crno-beli dobijaju priliku da povedu. Tošić je odlično ubacio iz slobodnog udarca sa desne strane na drugu stativu, tamo je sam bio Sadik koji šutira dva puta.

Prvo mu Fernole brani udarac glavom, potom napadač Partizana tuče i nogom, lopta prolazi ispod golmana Malatije, ali ju je zakačio dovoljno da joj uspori put ka golu pa uspeva da je uhvati.

Usledilo je drugo poluvreme u kojem su oba tima igrala poprilično rezervisano do poslednjih 15 minuta.

Više su strahovali da ne prime gol koji bi mogao da im presudi nego da postignu jedan kojim bi mogli da reše meč.

Partizanu je odgovarao takav ritam igre, uz dosta prekida zbog brojnih faulova, pa je vreme išlo u korist srpskog tima.

U samoj završnici Malatija konačno kreće ofanzivno, jer joj je bio neophodan pogodak, pa sve jače pritiska odbranu Partizana.

Uglavnom su dubinskim loptama i centaršutevima Torea tražili Jahovića u kaznenom prostoru, ali su štoperi Partizana odlično pratili centarfora Severne Makedonije.

Najbolju priliku za Malatiju upropastio je Stojković, koji je sjajno reagovao posle šuta Mine iz ofsajd pozicije i tako se iskupio za kiks iz sedmog minuta.

Usledila je sudijska nadoknada od čak sedam minuta, a u tom periodu i odlične gol šanse za oba tima.

U roku od 60-ak sekudi Sadik propušta zicer za “overu” plasmana Partizana, dok s druge strane Mina kasno uklizava na ubacivanje Fofane u peterac, a odmah za njim Sadik se opet našao u prilici ali je izborio samo korner.

Na kraju Partizan odoleva turskom timu i nastavlja borbu za Evropu.