5. Marta 2020.

Partizan obezbijedio domaći teren do kraja Evrokupa!

Partizan je drugi put ove sezone pobedio italijanskog predstavnika i Grupu E završio na prvom mestu, sa jednim porazom u šest mečeva.

Crno-beli su se plasirali u četvrtfinale još ranije, a sada su uspeli i da se izbore za prednost domaćeg terena u eventualnim “majstoricama” sve do kraja takmičenja.

Partizanov protivnik u četvrtfinalu biće Uniks iz Kazanja, a poznati su i ostali parovi četvrtfinala drugog po rangu evropskog klupskog takmičenja.

Crno-beli su dobro otvorili meč i već posle pet minuta vodili 14:7, ali se od samog starta videlo da je ekipa Andree Trinkijera opuštenije ušla u meč.

I pored dobrog starta i čak dvocifrene prednosti tokom prve četvrtine, na kraju nje vodio je – Trento.

Italijanski klub dobro se držao i tokom druge četvrtine, a Partizan nije koristio brojne prilike da se “odlepi”.

Ipak, jedna od najgorih ekipa Top 16 faze Evrokupa nije izdržala do kraja poluvremena, pa su crno-beli krenuli da pogađaju šuteve za tri poena i lako došli do nove dvocifrene prednosti.

Na kraju prvog poluvremena, uprkos ležernoj odbrani i relativno visokom broju izgubljenih lopti (8), Partizan je imao 45:35.

U trećoj četvrtini viđen je egal, koji je više odgovarao srpskom klubu koji je održavao prednost.

Partizan: Volden 13, Pejdž 5, Gordić 4, Mekadu 7, Jaramaz 19, Veličković 5, Birčević 2, Janković 11, Tomas 13, Trifunović 10, Mozli 2; Trener: Andrea Trinkijeri

Trento: Keli 9, Blekmon 19, Kreft 14, Paskolo 2, Mian 4, Foraj 7, Noks 20, Mecanote 0, Ladurner 0, Pikareli /, Lehtaler; Trener: Nikola Brien

Oko 10.000 ljudi u Areni nije imalo previše lepršavu košarkašku predstavu pred sobom, ali jeste nekoliko lepih akcija i teških šuteva koji su prošli kroz obruč.

Trento se držao na jednocifrenom minusu, ali je Partizan trojkom Jaramaza u poslednjem napadu pred 4/4 imao ipak velikih +10 (63:53).

Igra Trenta se potpuno raspala u poslednjoj četvrtini. Nerezonski i teški šutevi bili su maltene jedino što je viđeno, a ni Partizan se nije proslavio čvrstom odbranom.

Nikola Janković je uspeo da dođe do cifre od čak sedam asistencija, ali i da pogodi trojku. Sa druge strane “zapalio” se Blekmon, ali je sa dve trojke za 30 sekundi uspeo da smanji na samo -13.

Crno-beli su mirno priveli meč kraju, a sada ih očekuje nokaut faza i borba za trofej Evrokupa, to jest plasman u Evroligu naredne sezone.

Jaramaz je bio najefikasniji kod pobednika sa 19 poena. Po 13 su ubacili Tomas i Volden, dok se posebno istakao Janković sa 11 poena, šest skokova i sedam asistencija.

Na drugoj strani Noks je imao 20, Blekmon 19, a bivši igrač Budućnosti, Eron Kreft 14 poena.