30. Oktobra 2019.

Partizan niže poraze u Superligi: Čukarički nokautirao crno-bele

Brđani su posle žestoke borbe savladali crno-bele 2:1 na svom terenu, pogotkom Luke Stojanovića u poslednjem minutu susreta.

Čukarički je poveo u 15. minutu preko Stefana Šapića posle kornera, da bi 20 minuta pre kraja Đorđe Ivanović izjednačio evrogolom.

Nakon ranog vođstva domaćina posle prekida, Partizan je imao inicijativu, ali je jalovo napadao na Brdu.

Bila je bezopasna ekipa Sava Miloševića, lako je Čukarički čuvao prednost, te opasno pretio iz kontranapada.

Linglong Superliga, 14. kolo:
Čukarički – Partizan 2:1 (1:0)
Šapić 16, Stojanović 90 – Ivanović 70
stadion Čukarički
Glavni sudija: Nenad Minaković

Čukarički: Petrović – Ćirković, Šapić, Puškarić, Bogosavac – Docić – Birmančević, Kovač (Đorđević 79’), Kajević (Stojanović 69’), Ndiaje (Vidosavljević 76’) – Tedić; trener: Aleksandar Veselinović

Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Zdjelar, Natho – Tošić (L. Pavlović 70’), Suma (Šćekić 59’), Asano (Ivanović 59’) – Sadik; trener: Savo Milošević

U desetom minutu drugog poluvremena Stojković sprečava 0:2 posle odličnog šuta Kajevića sa ivice kaznenog prostora.

Partizan je postepeno pojačavao pritisak, Milošević pravi dvostruku izmenu u 59. minutu i to donosi konačno rezultat.

Dvadeset minuta pre kraja Đorđe Ivanović fantastičnim udarcem iskosa sa leve strane sa oko 25 metara donosi 1:1 crno-belima.

Partizan kreće još ofanzivnije ka golu Čukaričkog, Ivanović propušta šansu za preokret, dok domaćin preki iz kontranapada i na taj način stiže do velike pobede.

Posle brze akcije po levoj strani, Tedić gura loptu u sredinu do usamljenog Stojanovića koji lako matira nemoćnog Stojkovića.

Čukarički je tako i 16. meč u nizu na svom terenu ostao neporažen, te produžio niz bez poraza u Superligi ove sezone na deset mečeva.

S druge strane, Partizan je poražen treći put u poslednja četiri kola u SL Srbije pa je sve dalje od borbe za titulu. Crno-beli su ostali na -7 iza Crvene zvezde, uz meč više od najvećeg rivala.

Čukarički je prvi pratilac crveno-belih, zaostaje samo bod za aktuelnim šampionom uoči gostovanja TSC na “Rajku Mitiću”.