28. Jula 2022.

Partizan izbjegao Fenerbahče

Ukrajinci su na gostovanju Fenerbahčeu slavili rezultatom 1:0 i nakon što je prva utakmica završena bez pogodaka prošli dalje.

Listu strelaca je započeo Vitalij Bujalski u 57. minutu, samo tri nakon što je Ismail Juksek dobio drugi žuti i ostavio tim iz azijskog dela Istanbula sa igračem manje.

Stekao se utisak da će sa golom i igračem zaostatka Fenerbahče teško imati šta da traži u meču, ali nije bilo tako. Izborili su penal u 70. minutu, ali je neprecizan bio Ener Valensija.

Ono što nije mogao on, uradio je Adam Salaj golom iz kornera koji je izveo Linkoln u 89. minutu igre.

Otišlo se u produžetke, a dodatnih 30 minuta sa 10 igrača je stavilo neizdrživ pritisak na turskog predstavnika.

Presudio im je Oleksandr Karavaev u 114. minutu nakon što je lopta prošla kroz čitav šesnaesterac, a ukrajinski fudbaler je zahvatio na suprotnoj strani. Stigao je protivnički golman i da odbrani, ali pre će biti da ju je samo izvadio iz gola što je i signalizirala gol tehnologija.

Rival u narednoj rundi će im biti austrijsi Šturm Grac.

Inače, postojala je šansa da poraženi iz ovog para bude rival Partizanu u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, ali je žreb bio naklonjen crno-belima i na kraju će im rival biti AEK iz Larnake.

U drugoj utakmici igranoj u Švajcarskoj, domaći Cirih je remizirao sa Karabagom rezultatom 2:2 nakon produžetaka. Taj rezultat je više odgovarao azerbejdžanskom predstavniku koji je u prvom meču slavio rezultatom 3:2, ali nisu dalje prošli bez drame.

U finiš tog meča se ušlo sa rezultatom 1:1, došlo je do opuštanja kod gostujućih fudbalera i to je kažnjeno golom Iva Santinija nakon velike pometnje i karambola.

Kao i u meču u Istanbulu, na kraju je slavila ekipa koja je bila pred prolazom tokom regularnih 90 minuta.

Švajcarcima je presudio napadač iz Gane Ovusu u 98. minutu nakon preciznog udarca u donji golmanov ugao.

Bolji iz duela Slovana iz Bratislave i Ferencvaroša će im biti rival u trećem kolu.