28. Novembra 2019.

Partizan bez evropskog proljeća: Dva gola AZ Alkmara sa igračem manje u finišu utakmice

Crno-beli su remizirali sa AZ Alkmarom 2:0, iako su dva minuta pre kraja meča imali dva gola prednosti i igrača više!

Partizan je u roku od četiri minuta upropastio fantastičnih 80-ak minuta i priliku da se u poslednjem kolu bori za šesnaestinu finala Lige Evrope.

AZ je krenuo agresivno, ali sjajna kombinacija Natha i Sume donosi vođstvo crno-belima u 16. minutu.

Izraelac je poslao fantastičan pas preko odbrane AZ-a, Japanac beži čuvarima sjajno smiruje loptu i onda je rutinski gura po zemlji u mrežu za 1:0.

Liga Evrope, peto kolo:
AZ Alkmar – Partizan 2:2 (0:2)
Druijf 88, 90+2 – Asano 16, Suma 27
Ado Den Hag stadion, Hag
Glavni sudija: Danijel Stefanski (Pol)

AZ Alkmar: Bizot – Vijndal, Vitens (Sugavara 60’), Hacidijakos (Druijf 53’), Svenson – Kopmejners, De Vit (Klasi 71’), Midcjo – Idrisi, Boadu, Stengs

Partizan: Stojković – Urošević, Pavlović, Ostojić, Miletić – Asano, Natho (Vujačić 90+2’), Zdjelar, Tošić (Brežančić 69’) – Suma (Šćekić 75’) – Sadik

Bio je to prvi gol koji je AZ primio posle šest utakmica u kojima je slavio sa ukupnom gol-razlikom 24:0!

Usledio je još jači pritisak domaćina, ali Holanđani prave veliki kiks i poklanjaju crno-belima novi gol u 27. minutu.

Pogrešili su golman Bizot i kapiten Kopmejners, Zdjelar preseca loptu, proigrava usamljenog Sumu koji sa ivice kaznenog trese mrežu za 2:0.

Nakon ovog gola raspala se igra AZ-a, pa Partizan u nastavku meča potpuno kontroliše ritam i konstantno preti iz kontranapada.

Ređale su se prilike crno-belih, Suma se poigravao sa Holanđanima, Natho dirigovao u sredini terena, ali napadači Partizana predvođeni Sadikom propuštaju prilike.

Sredinom drugog poluvremena Milošević se polako povlači, umesto ofanzivnih igrača Tošića i Sume uvodi Brežančića i Šćekića, dok raste pritisak domaćina.

Uprkos nervozi, AZ uspostavlja dobar ritam i kreće kanonada ka golu Stojkovića. Prečka spasava crno-bele posle šuta Idrisija u 73. minutu, a onda domaćin ostaje sa desetoricom.

Boadu zbog simuliranja penala dobija drugi žuti karton i sedam minuta pre kraja meča pobeda je bila u rukama Partizana.

Međutim, crno-beli su po ko zna koji put uspeli da od govotog naprave veresiju. Opustili su se prerano i dozvolili AZ-u da se ekspresno vrati u meč.

Rezervista Ferdi Druijf koristi lošu reakciju štopera i neoprezno istrčavanje Stojkovića, pa glavom sa desetak metara smanjuje na 2:1 u 87. minutu.

To je osokoliko Holanđane koji kreću još žešće, dok su se crno-beli pogubili, a situaciju dodatno komplikuje glavni sudija koji pokazuje čak sedam minuta nadoknade vremena.

Samopouzdanje raste kod domaćih i u 92. minutu stižu do 2:2! Druijf sjajnim volej udarcem zakucava loptu u mrežu za eksploziju oduševljenja na tribinama stadiona u Hagu, a agoniju crno-belih.

Tako će poslednje kolo Grupe L biti samo formalnost za Partizan, koji 12. decembra dočekuje Astanu. S druge strane, AZ će na Old Trafordu tražiti pobedu za ostajanje prvog mesta.