30. Oktobra 2019.

Partizan 5-0 u Evrokupu!

Crno-beli su deklasirali francuski Limož 82:60 (15:26, 20:7, 20:8, 26:20) te slavili i na trećem gostovanju u Grupi B u oktobru.

Partizan je loše počeo duel dva šampiona Evrope iz 1990-ih, Limož je serijom trojki brzo stigao do +12 (22:10), ali čim je Andrea Trinkijeri disciplinovao odbranu crno-belih, domaćin se “zakucao” u zid.

6. novembar Limož – Tofaš

Limož je postigao samo 15 poena kroz drugu i treću četvrtinu, a Partizan je iz dominantne odbrane preko raspoloženih Pejdža, Gordića, Pejnersa, Mozlija i Tomasa gradio razliku koja je postepeno rasla do maksimalnih +22 na kraju susreta.

Partizan je do pete uzastopne pobede u Evrokupu predvodio Rašon Tomas sa 16 poena uz 5 skokova, 14 je dodao Markus Pejdž, 13 je postigao Nemanja Gordić uz 6 asistencija i 5 uhvaćenih lopti, a 11 je ubacio Vilijam Mozli uz 9 skokova i 3 blokade.

Mora se istaći i najbolja partija Žanisa Pejnersa u crno-belom dresu sa osam poena uz tri zakucavanja, te da je Partizan bio oslabljen u Limožu neigranjem Korija Voldena, koji je povredio stopalo neposredo pred meč.

Crno-beli su potpuno zaustavili pik-en-rol igru Limoža, nateravši domaćina da igru bazira na spoljnem šutu, a čim je on stao, Limož se izgubio.

Limož je predvodio Igo Ivernici sa 13 poena, 12 je dodao Nikola Lang, dok je dabl-dabl ostvario Semadž Kriston sa 11 poena i 10 asistencija uz očajan šut za dva poena 1/11.

Limož kreće snažno i trojkama ekspresno stiže do 11:2, te dvocifrene razlike već u četvrtom minutu (15:5). Partizan preko Mozlija i Tomasa smanjuje zaostatak, ali novim trojkama domaći tim opet beži na +12 (22:10), da bi prvi period Limož dobio 25:16.

Markus Pejdž vraća Partizan u život serijom 7:0 na startu drugog perioda (25:23). Partizan odličnom odbranom nije dozvolio Limožu koš više od tri minuta, a Gordić trojkom preokreće rezultat (26:25).

Limož
: Mbala, Krusol 3, Kriston 11 (10as), Varanauskas, Invernici 13, Dianj, Konklin 9 (5sk), Lang 12, Butsije 4, Muđib, Braun, Senford 8 (3as, 3uk)

Partizan
: Zagorac 4 (6sk), Pejdž 14 (3as), Gordić 13 (6as, 5sk), Parahovski, Jaramaz 8 (4as), Miletić, Birčević 4 (5sk), Janković 4, Tomas 16 (5sk), Pejners 8 (3sk), Mozli 11 (9sk, 3bl)

Limož se tada opet budi i poentira u tri uzastopna napada za seriju 7:0 (32:26) koja prisiljava Trinkijerija na tajm-aut. Odmah se vraća na “scenu” crno-beli zid.

Limož ne može do koša, dok s druge strane iz tranzicije poentiraju Birčević, Zagorac i dva puta Pejners za novi preokret i vođstvo Partizana na poluvremenu 36:32.

Ovo je donelo mir u igri Partizana koji uspostavlja dominaciju u reketu, iz čvrste odbrane gradi strpljive napade te preko Tomasa, Pejnersa i Jankovića stiže do prve dvocifrene prednosti (45:34), sredinom trećeg perioda.

Pejdž i Pejners nastavljaju u sjajnom ritmu, prati ih Mozli sa ofanzivnim skokom, dok Limož bez šuta za tri poena nema rešenja za odbrambeni zid crno-belih, pa Partizan stiže do velikih 56:40 pred poslednjih deset minuta.

Partizan je nastavio u istom ritmu u poslednjem kvartalu, na svaki koš Limoža crno-beli su imali odgovor, malo je pomogla i tabla, dok je Mozli dominirao u reketu i zakucavao iz napada u napad za (70:53) pred poslednja tri i po minuta.

Zakucavanjem Pejnersa Partizan prelazi granicu od 20 poena razlike i stiže do konačnih 82:60.

Partizan u sledećem kolu dočekuje italijansku Veneciju, u utorak od 20 časova.