Parma ostaje u Seriji A, Empoli pobedio, neizvjesno za Fjorentinu - BIGportal.ba
Fudbal Sport

Parma ostaje u Seriji A, Empoli pobedio, neizvjesno za Fjorentinu

U mečevima pretposlednjeg, 37. kola Serije A fudbaleri Empolija su pobedili Torino sa 4:1, dok je Parma bila bolja od Fiorentine, 1:0.

Empoliju je trijumf bio od velikog značaja u borbi za opstanak, tako da će odluka za njih pasti u poslednjem kolu, dok je Fiorentina porazom u Parmi sebi zakomplikovala situaciju.

U Empoliju, reklo bi se laka pobeda domaćeg tima. Poveli su preko Akve u 27. minutu i sa golom prednosti otišli na odmor.

Torino je bolje zaigrao, u 56. minhutu preko Falkea su stigli do izjednačenja, ali to je bilo sve, jer je Emoli potom zaigrao znatno bolje i rezultat svega bila su još tri pogotka.

Briđi je vratio prednost Empoliju u 65. minutu, da bi pet minuta kasnije Di Lorenco povisio na 3:1.

Domaćin je ubedljivu pobedu obezbedio golom Kaputa u 89. minutu.

Na “Enio Tardiniju”, Parma je izborila opstanak pobedom od 1:0, a gol odluke postigao je Žerson u 80. minutu susreta. Bio je to autogol.

Fiorentina je u užasnom nizu od 13 susreta bez pobede, imaju šest ligaških poraza zaredom i nije ni čudo što će navijači “viole” strepeti do poslednjeg minuta meča sa Đenovom na “Artemio Frankiju”.

U timu Fiorentine, Nikola Milenković je odigrao svih 90 minuta, Dušan Vlahović je dobio priliku u 83. minutu umesto Daboa.