25. Februara 2022.

PAOK izbacio Mitjilend, Braga može do reprize sa Zvezdom, Barselona moćna kao nekad

Na solunskoj Tumbi više koncentracije i znanja imao je grčki tim tako što je realizovao svih pet penala – Čolak, Zidkli, Švab, Mitrica i Kurtič su bili precizni.

Kod Mitjilenda Anderson, Dir i Lind, ali je Mejerov udarac sa “kreča” odbranio golman Paskalakis.

Za 120 minuta PAOK je završio sa 2:1 i neutralisao poraz iz prvog meča 1:0 u Danskoj.

Prvi gol je bilo delo Andrije Živkovića u 20. minutu, a šest kasnije je duplirao Vijerinja.

Prednost je bila na snazi sve do 10 minuta pre kraja kada je dramu uneo Danijel Heg, ali Mitjilend nije mogao više od toga.

Fudbaleri Brage plasirali su se u osminu finala Lige Evrope.

Oni su u revanšu posle boljeg izvođenja penala pobedili Šerif iz Tiraspolja, 3:2 (2:0, 2:0).

U prvom meču u Tiraspolju Moldavci su slavili sa istovetnih 2:0.

Crveno-beli su igrali sa Bragom ove sezone u grupnoj fazi.

U Beogradu je 16. septembra bilo 2:1 za tim srpskog šampiona, da bi 9. decembra u Portugalu, u poslednjem kolu po grupama bilo nerešeno, 1:1.

Na meču sa Šerifom, Braga je u sedmom minutu mogla do gola, Andre Horta je sa ivice kaznenog prostora oprobao šut i pogodio stativu.

Ipak, deset minuta kasnije, zatresla se mreža gostiju iz Tiraspolja. Juri Medeiros je prihvatio loptu i preciznim udarcem doneo prednost Portugalcima.

Imali su i gosti šansu u 24. minutu preko Momoa Jansanea, ali nije bio precizan.

Taman pre odlazak na poluvreme, u 43. minutu, Braga je stigla do drugog gola.

Madeiros je odlično proigrao Rikarda Hortu koji je pogodio desni ugao za 2:0.

Time je neutralisao prednost Šerifa iz prvog meča, ali kako nije bilo golova u nastavku, ušlo se u produžetke.

Ni tu nije bilo promene, pa je odluka morala da padne u penal seriji.

Strelci za Bragu sa bele tačke bili su Horta, Al Musrati i Moura, dok su Basit i Til bili strelci za Šerif.

Fudbaleri Barselone protutnjali su kroz Napulj i pobedom 4:2 prošli u osminu finala Lige Evrope.

Furioznom igrom od prvog do poslednjem minuta na stadionu “Dijego Armando Maradona” pobednik nijednog trenutka se nije dovodio u pitanje.

To je bilo poznato već posle 13 minuta igre kada su pogađali Đordi Alba i Frenki De Jong, Lorenco Insinje je uneo samo dozu neizvesnosti iz penala, ali samo prividne.

Do poluvremena je Đerar Pike bio strelac, a na otvaranju drugog i Pjer-Emerik Obamejang za lagani trijumf.

I prolaz dalje Barselone u dvomeču koji su svi mislili da će biti u egalu, posebno jer je prvi meč na Nou Kampu završen remijem 1:1.

Katalonski velikan je meč otvorio na pravi način.

U samom uvodu na semaforu je bilo 0:2, čime je najavljen epilog i eliminacija Napolija.

Prvo je usledila kontra posle kornera na drugoj strani, Adama Traore je istrčao deonice koje voli i idealno poslužio Albu na desnoj strani.

Igrom slučaja je dao gol slabijom nogom, sa suprotne strane za vođstvo.

Nije se Napoli osvetio, a već je bilo 0:2 maestralnim golom.

Feran Tores je petom ostavio loptu De Jongu, a Holanđanin poslao “lepoticu” u mrežu Napolija i tišinu na “Maradoni”.

Na kratko je prekinuta zbog gluposti golmana Mark-Andrea Ter-Štegena kada je bespotrebno srušio Viktora Osimena i “udahnuo život” domaćinu.

Insinje je realizovao penal, ali povratak u meč je bio kratkog daha.

Pjer-Emerik Obamejang je promašio tri šanse u nizu, ali ono što nije uspeo Gabonac jeste Pike baš u stilu rasnih golgetera.

Napravio je dribling je malom prostoru i efektno pogodio drugi ugao za 1:3.

Već tada je bilo jasno da Napoli nema šta da traži.

U nastavku smo opet gledali dominaciju Traorea, za koga prosto nije bilo rešenja. Delovao je kao voz pored čuvara…

Iz “milionitog” prodora poslao je loptu do Obamejanga, a Gabonac rešio sve dileme, ali ih je bilo.

Do kraja je došlo i do opuštanja kod gostiju, tačnije Nika Gonsalesa jer je poklonio gol Napoliju. Igrao se pred golom, izgubio loptu, a sve to kaznio Mateo Politano.

Međutim, to je bio 87. minut i nije bilo vremena za ikakvu dramu.

Barselona je pokazala da je u ovom trenutu “spej šatl” za italijanski tim.

Bez obzira na to što je ovaj dvomeč proglašen derbijem plej-ofa…

Fudbaleri Rendžersa, Barselone i Betisa izborili su plasman u narednu rundu takmičenja u Ligi Evrope.

Rendžers je posle pobede u Nemačkoj od 4:2 pred svojim navijačima odigrao nerešeno sa Borusijom Dortmund, 2:2 (1:2).

Škoti su poveli u 22. minutu preko Džejmsa Tavarnijea, ali su “milioneri” do poluvremena načinili preokret.

Prvo je Džud Belingam u 31. minutu izjednačio, da bi Donijel Malen u 42. pogodio za 1:2.

Tavarnije je još jednom uspeo da se upiše u strelce, na asistenciju Besija u 57. minutu postigao je gol za konačnih 2:2.

Betis je kod kuće odigrao 0:0 sa Zenitom, pa je zahvaljujući pobedi pre sedam dana u Rusiju od 3:2 prošao dalje.

Finiš je bio dramatičan, Dmitri Čistjakov je u prvom minutu nadoknade postigao gol, ali ja ge sudija uz pomoć VAR snimka poništio zbog ofsajda.