11. Marta 2021.

PAO savladao Makabi, Alba bolja od Asvela, Barsa pobijedila Real u Madridu!

Srpski reprezentativac Nemanja Nedović nije igrao na ovom meču, ali je PAO mogao bez njega.

Do pobede su došli zahvaljujući odličnom igrom u odbrani.

Makabi je postigao samo devet poena u prvoj četvrtini i na prvom malom odmoru bilo je +16 za PAO.

Gosti su uspeli do poluvremena da smanje zaostatak samo za tri poena, ali su se u trećoj četvrtini skroz vratili i bilo je +3 za PAO pred poslednjih deset minuta.

I onda katastrofa Makabija u poslednjoj četvrtini. Nisu nikako mogli da daju koš i postigli su samo osam poena. Doduše, dali su četiri poena za devet i po minuta i u poslednjih 30 sekundi dodali su još četiri poena.

Papapetru je bio najefikasniji sa 20 poena. Vajt je dodao 15, a Hezonja i Mitoglu po 12 poena.

Skoti Vilbekin postigao je 14 poena i bio jedini dvocifreni u ekipi Makabija.

Košarkaši Albe savladali su Asvel rezultatom 95:89, u meču 29. kola Evrolige.

Asvel je imao +9 na poluvremenu, ali je to ispustio i izgubio.

Alba je napravila veliki preokret u poslednjoj četvrtini i došla do pobede.

Goste su do pobede predvodili Pejton Siva sa 21 i Simone Fontekio sa 19 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Jabusele sa 20 i Hauard sa 15 poena.

Košarkaši Barselone su rezultatom 81:76 pobedili Real Madrid u “El Klasiku”.

Košarkaški El Klasiko obeležio je ovo 28. kolo Evrolige, a Real Madrid i Barselona su nam pružili fantastičnu predstavu u Vizink Centru u španskoj prestonici.

Barsa je dosta bolje otvorila duel, tačnije serijom 7:0 koju je Pablo Laso morao da seče tajm autom, a onda na krilima Tavaresa Madriđani dolaze do 14:13.

Gosti iz Barselone su potom dodali gas i sa 24:19 prisvojili prvi kvartal, da bi u drugom uglavnom bilo napeto, pa je Barselona zahvaljujući Pjeru Orioli sa 41:38 otišla na poluvreme.

Treća četvrtina je počela snažnim zakucavanjem Nikole Mirotića, koji je na poster stavio Usmana Garubu, a onda Alosen pogađa trojkku za 43:42 i drama se nastavila.

Po 16 poena su dva tima postigla u ovoj četvrtini, a da Barsa uđe u poslednji period sa 57:54 postarao se Brendon Dejvis, koji je vratio iz odbojke loptu u koš nakon promašaja Nika Kalatesa.

Nastavio se “košarkaški” rat ove dve ekipe. Pogađale su se trojke na obe strane i to iz svih pozicija, a Nikola Mirotić je u više navrata glumio plejmejkera i nameštao saigračima lake poene na obruču.

On je meč završio sa 13 poena po 5 skokova i asistencija i 2 blokade, iako statistički nije bio dominantan kao što, bilo je kristalno jasno da je on igrač utakmice.

Oriola je sa 18 poena bio najefikasniji, a Kalates i Kjurik su ubacili po 11 poena. Na drugoj strani, 17 poena Gabrijela Deka, 16 Tavaresa uz 11 skokova i 11 je imao Abalde.