1. Aprila 2022.

PAO iznenadio Real, Monako i Makabi ušli u plej-of

U rezultatski nebitnom meču, pošto PAO nema nikakve šanse za doigravanje, a Real je sigurno drugi, slavio je domaćin u Atini.

Srpski reprezentativac Nemanja Nedović postigao je 13 poena.

Za 26 minuta na parketu imao je i šest asistencija.

Šutirao je 2/4 za dva i 3/8 za tri poena.

Do pobede su, pored Nedovića, PAO predvodili Papajanis sa 18 poena i 10 skokova i Papapetru sa 14 poena. Evans je dodao 13.

U ekipi Reala istakli su se Ertel sa 18, Ljulj sa 15, Dek i Tavares (12 skokova) sa po 12 poena.

Košarkaši Makabija ubedljivo su nadigrali Asvel u Tel Avivu i trijumfom 94:73 obezbedio plasman u plej-of.

Izraelski tim sada ima skor 15-11 i više niko ko se nalazi “ispod crte”, uključujući i Crvenu zvezdu, ne može da ga dostigne.

Interesantno, Makabi se u plej-of plasirao prvi put posle sedam godina pauze. Ali, neće imati prednost domaćeg terena, a na rivala će sačekati rasplet u preostalim rundama Evrolige.

Makabi je u svojoj dvorani bio veoma siguran, iako su gosti iz Liona poveli na startu, ali do kraja smo videli lagani preokret i dominaciju do kraja, kako u u rezultatu, tako i u igri.

Najboljij je bio hrvatski centar Ante Žižić sa 24 poena i pet skokova, dok je Džejms Naneli imao 16 poena, 15 Džejlen Rejnolds, a Skoti Vilbekim 14.

U poraženom sastavu Kahudi je bio najbolji sa 12 postignutih poena.

Košarkaši Monaka obezbedili su plasman u plej-of Evrolige pošto su u Milanu nadigrali Olimpiju rezultatom 72:63.

Tim Saše Obradovića je u “gradu mode” stigao do 14. trijumfa u sezoni, a uz 13 poraza to je dovoljno da se kolo pre kraja obezbedi plasman među osam najboljih.

“Manekeni” su sada na skori 18-9 i nisu iskorististili poraz Reala da se osamostale na drugoj poziciji na tabeli.

Olimpija je imala dvocifrenu prednost u prvom poluvremenu, ali je serija Monaka 20:1 tokom treće četvrtine, od 42:31 do 43:51 bila presudna da se tas prebaci na stranu gostiju.

Majk Džejms je predvodio “kneževe” do trijumfa sa 19 poena i osam asistencija, dok je Hol dodao 16 poena i osam skokova.

U domaćem taboru Šejvon Šilds je bio najefikasniji na meču sa 22 poena, pet asistencija i tri skoka.