15. Juna 2019.

Pao i Portugal, četvrta uzastopna pobjeda Srbije u Ligi nacija

Odbojkaši Srbije zabeležili su drugu pobedu na turniru Lige nacija u Portugaliji. Tim Nikole Grbića je posle Brazila ostvario trijumf i protiv domaćina turnira Portugalije rezultatom 3:2 (21:25, 25:15, 25:22, 30:32, 15:9)

Srbija sada ima četiri pobede i četiri poraza, dok Portugalci imaju skor 2-6.

Nakon trijumfa protiv Brazila u petak u pet setova, Orlovi su ponovo odigrali jedan veoma iscrpljujući meč u Gondomaru i na kraju uspeli da savladaju domaćina ovog vikenda, selekciju Portugala nakon preokreta rezultatom 3:1.

Prvi set je Portugal osvojio rezultatom 25:21, ali su od tada izabranici Nikole Grbića prikazali prepoznatljivu igru iz zlatnih dana ove selekcije i već u drugom setu došli do izjednačenja, rezultat je bio 25:15.

U trećoj deonici su ponovo Orlovi dominirali na parketu, te došli do preokreta rezultatom 25:22.

Četvrti set ujedno je bio i najzanimljiviji, Srbija je želela da privede meč kraju što pre, dok je Portugal igrao za opstanak, što je rezultovalo sa po pet meč lopti na obe strane, ali su ipak Portugalci rezultatom 32:30 uveli duel u taj brejk. Tamo je Srbija dominirala od prvog poena i na kraju zasluženo osvojila set sa 15:9, a ujedno i meč, četvrti zaredom, što Orlovima daje nadu da se nađu na završnom turniru.

Najbolji u redovima Srbije bili su Božidar Vučićević sa 27 poena, dok je Miran Kujundžić dodao 16. Bolji od ostalih u poraženoj ekipi bio je Marko Fereira sa 20 poena.

Naredni meč selekcija Srbije igra u Gondomaru protiv Kine, sutra od 16 časova.