5. Decembra 2022.

PAO bez pobjede u vječitom derbiju godinu dana, 9-0 za Oli

Bilo je 68:66 za crveno bele u Pireju, a to je deveti uzastopni trijumf za ovu ekipu protiv atinskih zelenih. Rezultat je bio veoma tesan, a na kraju je Dvejn Bejkon promašio šut za pobedu.

Panatinaikos je imao četiri sekunde za poslednji napad u ovoj utakmici posle polovičnog učinka Aleka Pitersa sa linije za slobodna bacanja. Ipak Bejkon nije uspeo da pogodi nakon što je pretrčao ceo teren i sa jedne noge iz sredine je šutirao za tri bez uspeha. Isti igrač je u toku poslednjeg minuta ubacio jednu trojku koja je dala nadu ekipi PAO da može do velikog preokreta.

Panatinaikos je u poslednjoj deonici samo jednom imao prednost, a Olimpijakos je iza toga uglavnom imao od jednog do pet poena viška. Slična situacija je bila i tokom treće četvrtine mada je prvo poluvreme izgledalo bitno drugačije.

Prva četvrtina pripala je domaćim crveno belima jer su je dobili 24:14, a PAO se do velikog odmora vratio. Sjajno je opet odigrao Saša Vezenkov koji je imao 22 poena i sedam skokova, ali mu je i šut iz igre bio nešto slabiji 6/14. Kod Panatinaikosa je Dvejn Bejkon ubacio 20 poena, a Nejt Volters i Peris Li su imali po 13.

Olimpijakos je dobio deveti uzastopni put večitog rivala, a poslednji put PAO je slavio u novembru prošle godine u grčkom prvenstvu. Posle toga je pirejski tim dobio dva evroligaška meča, jedan duel u Kupu, još četiri u ligi i plej-ofu Grčke i jedan u Supekupu.