23. Maja 2022.

Panter razbio Budućnost, Partizan u finalu ABA lige

Partizan je bio raspucan od samog starta, nametnuo svoj tempo i bez većih problema nadigrao podgoričku Budućnost za plasman u finale.

Crno-beli su se tako plasirali u finale ABA lige po prvi put posle devet godina, a poslednji put su osvojili titulu kada su bili u finalu.

Verovali ili ne, prvih četiri minuta košarke protekli su bez poena iz igre, što je prekinuo Peri zakucavanjem iz kontre i time “odvrnuo slavinu”.

Redom su pogađali trojke Panter, Ledej, Trifunović, odnosno na drugoj strani Nikolić i Micov, gledali smo pravu rafalnu paljbu i Partizan posle sporog početka dobija prvi kvartal rezultatom 26:21.

Nastavili su crno-beli u istom ritmu i verovali ili ne pogodili čak osmu trojku sredinom druge četvrtine, kada je samo dno mrežice pogodio Jam Madar.

Ekslozija u Pioniru, dva vezana zakucavanja Partizana u režiji Lesora i Zagorca podigla su publiku na noge, a tada je na semaforu stajalo 41:28 i Budućnost je bila u problemu.

Nastavio je Kevin Panter da igra u brzom ritmu. Imao je 0 poena u meču broj 2, a onda je desetom trojkom crno-belih u finišu druge četvrtine dodatno gurnuoo Budućnost ka Ambisu.

Na kraju druge četvrtine je već imao 21 i njegova osveta je poslužena podgoričkom timu.

Na poluvremenu je rezultat glasio 55:35 i već je tada bilo jasno da će Partizan biti taj tim koji odlazi u finale ABA lige.

U drugom poluvremenu su izabranici Željka Obradovića odigrali taman koliko je bilo neophodno da se ova velika prednost pretvori u ubedljivu pobedu i da Partizan bude prvi ovogodišnji finalista ABA lige.

Kevin Panter se lepo zagrejao u prvom poluvremenu, pa je u trećoj četvrtini imao još neke veoma lepe pogotke i krajem treće četvrtine stigao do brojke od 30 ubačenih poena uz oduševljenje crno-bele publike.

U poslednjem minutu smo videli da se Lesor veoma lepo snašao i zakucao uz faul Popovića posle odlične akcije Partizana, da bi odmah na startu poslednjeg desetominutnog perioda Zagorac zakucao i Partizan otišao na 85:62.

Zvao je Džikić tajm-aut u par navrata, ali nije to mnogo pomoglo. Videli smo i tri vezane trojke Di Džeja Silija, a sve to odlazi u zaborav pošto je Partizan ubedljivo slavio rezultatom 101:77 i otišao u finale ABA lige.

Kevin Panter sa 30 poena najefikasniji, 16 je imao Ledej, 11 Zagorac, 10 Lesor, a 9 poena je bio učinak Alekse Avramovića.

Na drugoj strani, 20 poena je postigao Di Džej Sili, 15 Peri, a po 10 poena upisali su Kobs i Popović.

Drugog finalistu dobićemo u ponedeljak, kada se u trećem meču sastaju Crvena zvezda i Cedevita Olimpija.