12. Novembra 2020.

Pandev odveo Makedonce na prvo EP u istoriji, preokret Mađara, Slovačka prošla poslije produžetka

Makedonci su pobedili Gruziju na gostovanju rezultatom 1:0.

Čovek odluke bio je 37-godišnji Goran Pandev.

Ovo je prvi put da se Severna Makedonija plasirala na Evropsko prvenstvo u svojoj istoriji, pošto joj to nije pošlo za rukom na prethodnih šest izdanja, još od raspada Jugoslavije.

Severna Makedonija je prethodno savladala tzv. Kosovo sa 2:1, a sada se novom pobedom direktno plasirala na EURO.

Ova reprezentacija će na prvenstvu, koje se igra od 11. juna do 11. jula 2021. godine, biti u Grupi C sa Holandijom, Ukrajinom i Austrijom.

Što se utakmice tiče, u prvom poluvremenu viđena je po jedna dobra prilika na obe strane, ali promene rezultata nije bilo.

Legendarni Pandev je stupio na scenu u 56. minutu kada je iskoristio pas Nestorovskog i uz malo sreće došao u priliku koju je majstorski rešio.

Gruzija je tražila izjednačenje do kraja meča, ali nije uspela da uputi ni jedan jedini šut u okvir gola protivnika.

Fudbaleri Slovačke plasirali su se na Evropsko prvenstvo pobedom nad Severnom Irskom.

Slovačka je odnela pobedu iz Severne Irske posle produžetka, sa 2:1.

Prvi gol na meču postigao je Kučka u 17. minutu.

Severna Irska nikako nije mogla do gola, ali je nekako uspela da uradi u završnici kada je Škrinijar postigao autogol u 88. minutu utakmice.

Otišlo se u produžetke, a tu je čovek odluke bio Duris u 110. minutu.

Slovačka će na EP igrati u Grupi E protiv Španije, Švedske i Poljske.

Fudbalska reprezentacija Mađarske plasirala se na Evropsko prvenstvo pobedom nad Islandom

Mađari su slavili pobedu na “Puškaš areni” od 2:1, posle preokreta.

Gilfi Sigurdson je golom u 11. minutu doveo svoju ekipu u prednost.

On je iz slobodnog udarca poslao loptu pod prečku, ali je golu “kumovao” i golman Mađarske koji je napravio veliku grešku.

Gosti su odlično čuvali prednost, ali su se napadi Mađarske ređali. Ipak, do gola nisu mogli.

Sve je izgledalo kao da Island ide na EP, a onda je usledio epski preokret.

U 88. minutu Loik Nego je postigao gol za 1:1, a u 92. Dominik Soboslai je doneo potpuni preokret svojoj reprezentaciji.

Mađarska će na EP igrati u Grupi F sa Portugalom, Francuskom i Nemačkom.