16. Septembra 2020.

Ovo ni Spilberg ne bi režirao: Živković izbacio Benfiku iz Lige šampiona!

Fubaleri Živkovićevog PAOK-a pobedili su portugalski klub u pretposlednjem kolu kvalifikacija za LŠ rezultatom 2:1.

Doskorašnji fudbaler upravo Benfike je u 66. minutu drugi put nastupio za grčki klub (prvi put u ligi dobio 15 minuta) i samo devet minuta kasnije postigao i prvi gol.

Nekadašnji fudbaler Partizana je pre tačno nedelju dana potpisao za tim iz Soluna, a u Benfiki je prethodno proveo izuzetno neproduktivne četiri godine.

Rezultat posle Andrijinog gola bio je 2:0 za PAOK, tako da je Srbin praktično svoj bivši klub izbacio iz Lige šampiona – 20 dana nakon što je sa njim raskinuo ugovor!

Srbin se poneo izuzetno profesionalno nakon postizanja gola, pa je samo stao u mesto, podigao ruke i odbio da krene u proslavu.

Prethodno se za vođstvo PAOK-a pobrinuo Dimitris Janulis u 63. minutu utakmice.

Benfika je napadala nakon kapitulacije, ali nije uspevala da stvori velike šanse. To im se desilo tek u 95. minutu kada je Rafa Silva uspeo da matira čuvara mreže domaćina, još jednog Živkovića iz Srbije – Živka, 31-godišnjeg bivšeg golmana Partizana.

Grafika: SofaScore

Ipak, vremena na satu je bilo premalo da bi se došlo do potpunog preokreta.

PAOK će se za elitu boriti sa ruskim Krasnodarom, dok će Benfika okušati sreću u kvalifikacijama za Ligu Evrope.