1. Aprila 2022.

Osaka preokretom do finala u Majamiju

Ona je u prvom polufinalu bila bolja od Švajcarkinje Belinde Benčić posle preokreta u tri seta – 2:1 (4:6, 6:3, 6:4).

Amerikanka je u prvom setu lako dozvolila rivalki da napravi dva brejka razlike, kasnije jedan nadoknadila, ali nije mogla u potpunosti da se vrati.

U drugom setu je ona bila ta koja je prva oduzela servis rivalki, zatim je Benčić uzvratila, ali potom dozvolila još jedan brejk, te je Osaka sigurnim servisima izjednačila na 1:1.

U trećem je ključni momenat bio četvrti gem kada je Osaka nekako uspela da sačuva gem koji je dugo trajao i potom je vezala četiri u nizu za vođstvo od 5:2.

Servirala je za meč i popustila pod pritiskom, pa se Benčić vratila do 5:4, ali je drugu priliku Osaka iskoristila i plasirala se u finale posle dva sata i devet minuta.

Tamo će igrati protiv pobednice meča koji počinje oko tri sata posle ponoći između Džesike Pegule i Ige Švjontek.