Osaka ispala, Cicipas prošao, poraz rukometašica Crne Gore, Rilov postavio evropski rekord, osvajač zlata iz Londona se povukao - BIGportal.ba
Ostali sportovi Sport

Naomi Osaka priredila je neprijatno iznenađenje domaćim navijačima s obzirom na to da je eliminisana sa Olimpijskih igara.

Bolja od nje u trećem kolu bila je Marketa Vondrušova sa 2:0 (6:1, 6:4).

Osaka je napravila čak 32 neiznuđene greške, a 22 vinera.

Isti broj vinera imala je i Čehinja, ali uz čak 22 greške manje.

Vondrušova je “počistila” Osaku u prvom setu, a Osaka je brejkom na startu drugog najavila povratak.

Vodila je 2:0, ali je Marketa stigla do 2:2.

Na 5:4, Vondrušova je na servis Japanke uspela da iskoristi treću brejk, odnosno meč loptu i stigne do velike pobede.

Njena protivnica u četvrtfinalu biće bolje iz duela Paula Badosa – Nadija Podoroska.

Grčki teniser Stefanos Cicipas prošao je u osminu finala olimpijskog turnira, pobedom nad Amerikancem Frensisom Tijafoom.

Četvrti igrač planete je slavio rutinski, 6:3, 6:4, posle jednog časa u 18 minuta igre.

Cicipas je tako vratio ovom rivalu za poraz na startu Vimbldona nedavno.

Nije bilo mnogo brejk šansi na ovom meču, a Cicipasu su bila dovoljna dva – po jedan u oba seta, da ostvari novi trijumf u Tokiju.

Cicipasov naredni rival biće pobednik duela u kojem se sastaju Kecmanović i Amber.

Rukometašice Crne Gore poražene su u drugom kolu grupne faze Olimpijski igara.

Od njih je bolja bila domaća selekcija rezultatom 29:26.

Nije se očekivao neuspeh Crnogorki na ovom meču, međutim, Japanke su uspele pre svega dobrom igrom u drugom poluvremenu da naprave iznenađenje.

Najbolja je bila Išitate sa sedam pogodaka. Pet je dodala Sunami, a četiri Sasaki.

Kod gošći se istakla Grbićeva sa osam golova.

Obe ekipe imaju sada po pobedu i poraz.

Ruski plivač Evgenij Rilov osvojio je zlatnu medalju u trci na 100 metara leđno na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Rilov je pobedio rezultatom 51,98 sekundi, što je novi evropski rekord.

Njegov sunarodnik Kliment Kolesnikov osvojio je srebro sa 0,02 sekunde zaostatka.

Amerikanac Rajan Marfi osvojio je bronzanu medalju sa zaostatkom od 0,21 sekunde za pobednikom.

Alžirski atletičar Raufik Mahlufi objavio je da neće učestvovati na Olimpijskim igrama zbog povrede kolena, objavila je alžirska novinska agencija (APS).

“Priseljen sam da slušam svoje telo i koleno, koje me već dugo ometa u treningu kao i korona virus koju sam preležao prošle godine”, izjavio je Mahlufi.

Mahlufi je u na Igrama u Londonu osvojio zlatnu medalju na 1.500 metara, dok je u Riju na 800 i 1.500 metara osvojio srebro.

“Želeo sam i da se sa trećih Igara za redom vratim sa medaljom, ali zdravstveni problemi su bili jači. Bolje je da se povučem nego da se iz Japana vratim praznih ruku”, rekao je on.

Mahlufi je alžirski sportista sa najviše osvojenih medalja na Olimpijskim igrama.

Ranksin Đijang i Vei Pang osvojili su zlato u miksu u disciplini vazdušni pištolj.

Oni su rezultatom 16:14 u finalu savladali ruski dubl Vitalina Bacaraškina-Artem Černusov.

Odlučila je poslednja serija, u kojoj su Đijang i Pang imali 20.8 pogođenih krugova naspram 20.3 rivala.

Podsetimo, ukrajinski par Olena Kostevič-Oleh Omelčuk savladao je Damira Mikeca i Zoranu Arunović u meču za bronzu (16:12).

Američka plivačica Lidija Džejkobi osvojila je zlatnu medalju u trci na 100 metara prsnim stilom na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Džejkobi je pobedila rezultatom 1:04,95 minuta. Ona je prva plivačica sa Aljaske koja je uspela da izbori mesto u američkom olimpijskom timu.

Srebrnu medalju osvojila je Tatjana Šenmejker iz Južne Afrike sa 0,27 sekundi zaostatka.

Amerikanka Lili King osvojila je bronzanu medalju sa 0,59 sekundi zaostatka za pobednicom.

Triatlonka sa Bermuda Flora Dafi osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Dafi je pobedila rezultatom sat, 55 minuta i 36 sekundi i osvojila prvo olimpijsko zlato za svoju zemlju, a drugo odličje od Montreala 1976. godine, kada je bokser Klarens Hil osvojio bronzu.

Ona se u Tokiju četvrti put takmiči na Olimpijskim igrama i do sada nijednom nije ostvarila bolji rezultat od osmog mesta. Ona je jedna od dvoje bermudskih sportista ove godine na Igrama.

Srebrnu medalju osvojila je Britanka Džordžija Tejlor-Braun sa zaostatkom od 1,14 minuta, a bronzu Amerikanka Kejti Zejfers sa 1,27 minuta zaostatka.

Triatlonke su plivale na 1.500 metara, učestvovale u biciklističkoj trci na 40 kilometara i trčale su 10 kilometara.

Australijska plivačica Kejli Mekion osvojila je zlatnu medalju u trci na 100 metara leđno na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Mekion je pobedila rezultatom 57,47 sekundi, što je novi olimpijski rekord.

Srebrnu medalju osvojila je Kanadjanka Kajli Mas sa 0,25 sekundi zaostatka.

Amerikanka Regan Smit osvojila je bronzu sa 0,58 sekundi zaostatka za pobednicom.

Britanski plivač Tom Din osvojio je zlatnu medalju u trci na 200 metara slobodnim stilom na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Din je u neizvesnoj završnici pobedio rezultatom 1:44,22 minuta.

Srebrnu medalju osvojio je njegov sunarodnik Dankan Skot sa 0,04 sekunde zaostatka.

Brazilac Fernando Šefer osvojio je bronzu sa 0,44 sekunde zaostatka za pobednikom.