16. Novembra 2021.

“Orlići” izgubili u 95. minutu, ali su srećno prošli dalje

Uz pogodan rezultat iz druge utakmice između domaćina turnira Albanije i Severne Makedonije gde je bilo 3:1, to je “orlićima” donelo plasman u drugi krug kvalifikacija.

Srbija i Albanija su završile ovaj turnir sa po četiri boda, u međusobnom duelu su remizirali 2:2, ali su naši momci imali bolju gol-razliku 5:5, naspram Albanaca 5:7.

Tako Srbija ide dalje sa druge pozicije, a “trikolori” kao prvoplasirani sa maksimalnim učinkom.

Srpski igrači u utakmici igranoj u Albaniji nisu bili inferiorni, iako su već od 3. minuta bili u zaostatku.

Tada je gol za Francusku postigao Lum Čauna posle munjevite kontre i dodavanja Alana Virginijusa.

Kvalifikacije za EP, grupa 7:Srbija – Francuska 1:2 (1:1)
Ajdar 32 – Čauna 3, Abline 90+5
Albanija – S. Makedonija 3:1 (1:1)
Mata 19p, Pješka 48, Bibo 50 – Talakov 45+1

Izabranici Dejana Brankovića se nisu obeshrabrili i uzvratili su favorizovanom rivalu, a u 32. minutu i izjednačili.

Strelac za 1:1 bio je Ognjen Ajdar, a asistenciju je upisao Nemanja Motika.

Srbiji je bio potreban trijumf kako bi sa prvog mesta prošla dalje, ali do njega u nastavku susreta nije uspela da dođe.

Pritiskali su Francuze, ali su od 87. minuta ostali sa igračem manje zbog isključenja Vladimira Miletića.

Nadoknada je iznosila pet minuta i u poslednjem su Francuzi uspeli da dođu do pobedonosnog gola preko Matisa Ablinea, ali to srećom nije ugrozilo plasman Srbije u sledeću fazu.