13. Februara 2020.

Omladinci Zvezde u osmini finala Lige šampiona!

Izabranici Slavoljuba Đorđevića savladali su Šerif u Tiraspolju posle boljeg izvođenja jedanaesteraca (0:0, 4:2).

Crveno-beli su bili apsolutno bolji rival tokom čitavog meča, a podatak koji ide u prilog ovog konstataciji je odnos šuteva ka golu protivnika – 18:1.

Najbliži golu bio je napadač Borisav Burmaz, koji je u 61. minutu iz neposredne blizine šutirao glavom, ali je Čoban u poslednjem trenutku sa gol-linije sprečio pogodak.

Srpski predstavnik je bolje ušao u meč, a najagilniji je bio Radulović, koji je u više navrata pretio golmanu domaćih.

Drugi deo prvog poluvremena bio je nešto mirniji, tako da su igrači na veliku pauzu otišli pri rezultatu 0:0.

Šerif: Čoban, Ignatov, Konohov, Danilov, Đorđu, Gaju, Ojekovšči, Makalici, Česnocov, Gliga, KovčenkoCrvena zvezda: Katić, Mitrović, Pisar, Savić, Blagojević, Matić, Novaković, Njamculović, Radulović, Babić, Burmaz

Izabranici Slavoljuba Đorđevića su i u drugo poluvreme ušli rešeni da postignu gol koji bi ih odveo u narednu rundu.

Ipak, Čobanu je nastavio da briljira, a redom su pokušavali Blagojević, Novaković i Burmaz, koji je, kako je rečeno, u 61. minutu bio nadomak pogotka.

Šerif je uspeo da odoli naletima crveno-belih sve do kraja regularnog dela, tako da su putnika u osminu finala morali da odluče penali.

Nišanske sprave bolje su namestili fudbaleri Zvezde. Precizni su bili Burmaz, Matić, Blagojević i Mitrović, dok je Katić u dva navrata sjajno reagovao i tako svoju ekipu poslao među 16 najboljih ekipa u Evropi.

Žreb je na programu u petak od 14.00 u Nionu, a mogući protivnici Zvezde su Ajaks, Atalanta, Benfika, Inter, Juventus, Liverpul i Real Madrid.