28. Aprila 2022.

Olimpijakos preživio nalet i slavio u Monaku

Tim iz Pireja je u Kneževini slavio posle neizvesne završnice u kojoj je odbranio prednost koju je imao tokom većeg meča.

Zapravo, Olimpijakos je u trećoj četvrtini serijom 12:0 došao od rezultata 51:51 do vođstva od 63:51 i tu prelomio meč.

Razlika je početkom poslednjeg kvartala bila +15 (73:58), ali tada Monako pravi seriju i prilazi na četiri poena zaostatka.

Čak je domaći tim poveo na manje od dva minuta pre kraja sa dve uzastopne trojke Perisa Lija, ali potpuni preokret nije kompletiran.

Olimpijakos je uspeo da napravi mini-seriju 6:0, Monako birao nerezonske šuteve i u penal-završnici je pobeda otišla u ruke gostima.

Olimpijakos sada vodi 2:1 u seriji, a četvrti meč igra se ponovo u Kneževini u petak uveče.

Pobednik će na fajnal-foru u Beogradu igrati protiv boljeg iz serije između Anadolu Efesa i Olimpije Milano, gde trenutno turski tim vodi 2:1.