4. Maja 2022.

Olimpijakos na F4 u Beogradu – navijači ušli na teren i napravili haos!

Tim iz Pireja je u “majstorici” četvrtfinalne serije protiv Monaka slavio trijumf rezultatom 94:88 i tako sa 3:2 “čekirao” poslednju kartu za učešće na završnom turniru. Tamo će u polufinalu igrati protiv Anadolu Efesa, dok će drugi par činiti Real Madrid i Barselona.

Monako je već jednom slavio u ovoj seriji u dvorani “Mira i prijateljstva” i tokom prvog poluvremena je “mirisalo” da bi to mogao da učini još jednom.

Tim Saše Obradovića je imao +11 u jednom momentu i igrao je zaista sjajno, kako u odbrani, tako i u napadu.

Domaća publika je bila utišana, ali se probudila krajem druge i početkom treće deonice kada je ta razlika smanjena potpuno neutralisana.

Monako je poveo ludom trojkom Majka Džejmsa pred sam ulazak u poslednjih 10 minuta, ali je Olimpijakos već bio tu i egal uz rezultatsku klackalicu se održao sve do dva i po minuta pre kraja.

Tada je Kostas Slukas pogodio za maksimalnih +6 za Olimpijakos (89:83), što je bio znak za erupciju u Pireju.

Iako je Majk Džejms odgovorio još jednom trojkom već u sledećem napadu, pokrenuta je “mašina” crveno-belih, a kada je na minut do kraja i Tajler Dorsi ubacio trojku, sve je bilo gotovo.

Navijači Olimpijakosa su uleteli na teren 10 sekundi pre kraja utakmice, kada je bilo jasno da je sve gotovo i igrači Monaka su se predali, a neko je usput napao Majka Džejmsa.

Dok su navijači i igrači domaćeg tima slavili, sudije su većale, ali su na kraju odlučili da dozvole kraj i počelo je ogromno slavlje u dvorani “Mira i prijateljstva”.

Najefikasniji igrač susreta bio je Majk Džejms sa 24 poena, 10 asistencija i četiri skoka, ali mu to nije mnogo značilo. Ispratili su ga samo Kuatara sa 15, Li sa 14 i Bejkon sa 12 poena.

U pobedničkom taboru Šon Mekisik je imao 18 poena, Tomas Vokap 17, Tajler Dorsi 16, a Kostas Slukas 15 poena.

Kevin Durent, koji je bio prisutan i bio je izviždan od strane domaće publike, imao je šta da vidi, pa i prokomentariše rečima: