24. Augusta 2021.

Odbojkašice BiH izgubile od Francuske i otežale put do osmine finala

Selekcija BIH velike nade je polagala upravo u ovu utakmicu, budući da ih u posljednja dva kola očekuju dueli s jakim Ruskinjama i Belgijankama, te će put do osmine finala biti znatno teži.

Što se tiče samog susreta, Francuskinje su se nametnule od samog starta. Imale su konstantno vodstvo u prvom setu u kojem se BiH donekle i držala do polovine seta i rezultata 15:13.

Ipak, Francuska nije dozvolila preokret, te je sa 25:19 stigla do vodstva u setovima. Drugi set je bio jednosmjeran i naše odbojkašice nisu imale nikakve šanse, te su ga glatko izgubile 25:14.

U trećem setu održavali smo rezultatski egal, ali i dalje smo pravili mnogo tehničkih grešaka što nas je u konačnici i koštalo u neizvjesnoj završnici, te je Francuska sa 26:24 završila posao.

Podsjetimo, naše odbojkašice igraju u grupi A zajedno s domaćinom Srbijom, Azerbejdžanom, Rusijom, Belgijom i Francuskom, a sve utakmice igraju se u Beogradu.

BiH je u prvom meču poražena od Srbije sa 3:0, a u drugom kolu smo nadigrali Azerbejdžan identičnim rezultatom, što je ujedno bila i prva pobjeda bh. selekcije na njenom premijernom velikom takmičenju.

U narednu fazu takmičenja proći će po četiri najbolje selekcije iz četiri grupe. Narednu utakmicu BiH igra već sutra protiv selekcije Belgije od 17 sati.

BiH – Francuska 0:3 (19:25, 14:25, 24:26)