25. Augusta 2021.

Odbojkašice BiH izgubile od Belgije i šanse za osminu finala svele na minimum

I prije meča izuzetno kvalitetne Belgijanke su važile za apsolutne favoritkinje, a to su i potvrdili na meču koji se odigrao u Beogradu.

Ključni trenuci meča dešavali su se u prvom setu. Naša reprezentacija je nakon dobre igre imala čak solidnu prednost u završnici seta rezultatom 22:20. Međutim, uslijedila je serija 4:0 Belgijanki koje potom i privode mirno set kraju za vodstvo u ovom meču.

Igra naše selekcije se u potpunosti raspala u drugom setu pa su Belgijanke u jednom trenutku imale prednost od 10 poena (23:13). Bh. odbojkašice su potom vezale pet zaredom poena, ali to nije bilo dovoljno da se ugroze Belgijke koje su povele s 2:0 u setovima.

Odbojkašice BiH su dobro počele treći set i imale su egal sve do rezultata 12:12. Onda je uslijedila furiozna igra Belgijanki koje su napravile nekoliko vezanih poena i bez problema upisale pobjede u ovom susretu.

Belgija je sada na drugom mjestu Grupe A s tri pobjede i jednim porazom, dok je BiH na petoj poziciji s omjerom 1-3. U narednu fazu prolaze četiri ekipe, a za plasman u osminu finala potrebna nam je pobjeda protiv Rusije u posljednjem kolu te da Francuska ne savlada Azerbejdžan.

Odbojkašice BiH meč protiv Rusije igraju u četvrtak s početkom u 17:00 sati.