9. Augusta 2019.

Odbojkaši Srbije korak bliže Tokiju

Odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je u Bariju reprezentaciju Australije sa 3:1 u setovima (26:28, 25:19, 25:19, 32:30) u prvom meču na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre.

Samo dva mjeseca nakon teške borbe i pobjede Srbije nad Australijom u Ligi nacija, isti aktreri odmjerili su snage i na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre, a ono najvažnije za srpsku selekciju je da se pobjednik nije mijenjao.

Srbija je konstantno bila u prednosti i u prvom setu koji je izgubila, Australija je odbranila tri set lopte i povela sa 1:0.

Od tog momenta u velikoj mjeri mijenja se pristup igre izabranika Nikole Grbića. Naredna dva seta Srbija osvaja istim rezultatom 25:19, na krilima raspoloženog Atanasijevića, koji je kako servisom, tako smečom zadavao glavobolje Australijancima.

Najveća borba gledala se u četvrtom, posljednjem setu. Srbija je ponovo konstantno imala prednost, koja je u jednom trenutku iznosila 14:11.

Australijanci su vezali nekoliko poena i prešli u vođstvo. U završnici seta igralo se poen za poen, viđene su servis greške na obje strane, a veću želju, kao i jače živce i bolju koncentraciju imala je Srbija, zbog čega je osvojila četvrti set i upisala pobjedu.

Naredni protivnik “Orlova” je ekipa Kameruna, sa kojom igraju u subotu od 18.00 časova, a posljednji meč Grupe igra se sa domaćinom Italijom u nedjelju.

Ukoliko bude prva u grupi, Srbija će ostvariti direktan plasman na Olimpijske igre u Tokiju 2020.