6. Oktobra 2019.

Očajni Siti ponovo srušen – blickrig Vulvsa za pobedu na Etihadu!

Vulvsi su slavili pobedu na Etihadu sa 2:0.

Aktuelni šampion Premijer lige kiksnuo je treći put (jedan remi, dva poraza) u samo osam utakmica, pa sada ima čak osam bodova zaostatka za vodećim Liverpulom.

Premijer liga, osmo kolo:
nedelja:
Mančester siti – Vulverhempton 0:2 (0:0)
(Traore 80, 94)
Sautempton – Čelsi 1:4 (1:3)
(Ings 30 — Ejbraham 17, Maunt 24, Kante 40, Batšuai 89)

Mopaj 3, Konoli 32, 65

Vulvsi su se fenomenalno branili, čekali svoju šansu iz kontre, a onda je dočekali u 80. minutu.

Lopta je došla do Raula Himenesa, koji je krenuo u duel sa Otamendijem. Argentinac je skandalozno odreagovao, izbacio samog sebe iz duela, te ostavio prostora Meksikancu.

Himenes je uposlio Traorea, a on lako rešio situaciju jedan na jedan sa Edersonom.

Siti je nastavio da napada do kraja utakmice i uspeo da stvori jednu odličnu šansu. U 93. minutu Aguero je imao sve u svojim rukama, ali je šutirao pored gola.

Nepun minut kasnije Vulvsi su ponovo kaznili Siti. U maltene identičnoj akciji Himenes je ponovo uposlio Traorea, on opet ostao sam pred Edersonom i šutirao pod istim uglom, savršeno precizno, za konačnih 0:2.

Čelsi je lako izašao na kraj na gostovanju Sautemptonu i pobedio rezultatom 4:1.

Već u 17. minutu gosti su poveli, kada je Hadson-Odoio fenomenalno uposlio Ejbrahama, a mladi napadač još bolje odreagovao i lobovao Gana.

Sedam minuta kasnije Čelsi je poveo preko Maunta, da bi nadu domaćinu u 30. minutu vratio Ings.

Ipak, već do kraja prvog poluvremena ponovo je bilo +2, kada je novi gol ubeležio Kante, na asistenciju Alonsa.

U drugom poluvremenu nije bilo preterano mnogo akcije, sve do 89. minuta. Tada su Lampardovi rezervisi Pulišić i Batšuai dobro kombinovali i postavili rezultat na konačnih 4:1.

Arsenal je odigrao solidan meč protiv lako lošeg Bornmuta i pobedio rezultatom 1:0 na svom terenu.

Strelac prvog i jedinog gola bio je David Luiz u devetom minutu, kada je iskoristio centaršut Pepea.

Sredinom prvog poluvremena Pepe je propustio jednu dobru priliku, da bi zatim bio srušen u kaznenom prostoru rivala. Iako je penal bio očigledan i VAR je bio upotrebljen, odlučeno je da najstrože kazne ne bude.

U drugom poluvremenu Arsenal je imao cilj da sačuva svoju mrežu i nije preterano rizikovao. Bornmunt nije pokazivao napadaču potentnost koju poseduje, pa je priliku imao samo preko Lerme u 51. minutu.

Oba menadžera su napravila po tri promene u drugom poluvremenu, a mreže su ostale mirne.