9. Novembra 2019.

Novi remi Totenhema, Barnli lako sa Vest Hemom

“Pevci” su posle ubedljive pobede u Beogradu u Ligi šampiona sa Crvenom zvezdom kod kuće dočekali Šefild junajted, ali nisu našli način da dođu do pobede.

Ovo im je bio peti remi u sezoni u kojoj imaju svega 14 bodova i trenutno su na 12. mestu posle isto toliko utakmica.

Očekivalo se da izabranici trenera Maurisija Poketina zaigraju bolje nego u nekim ranijim mečevima u Londonu, ali su naišli na snažan otpor ekipe iz Šefilda koja je u prvom poluvremenu imala čak deset udaraca na gol.

Šefil je pogodio i stativu, a kazna za promašaj stigla je u 58. minutu kada je Hong Min Son kaznio grubu grešku odbrane gostiju da zatrese mrežu.

Samo dva minuta kasnije nova komčina situacija sa VAR tehnologijom. Dejvid Mekgoldrik je zatresao mrežu, ali posle dužeg pregledavanja VAR snimka milimetri su odlučili da sudija Grem Skot poništi gol gostiju zbog ofsajda, iako je utisak da je pogodak Šefilda bio regularan.

Pravda za goste stigla je u 78. minutu kada je štoper Džordž Baldok izjednačio na 1:1. VAR je i ovog puta bio konsultovan, ali je ovog puta sve bilo jasno i tako je Šefild stigao do boda.

Posle remija sa Totenhemom na “Gudisonu”, Everton je uspeo da slavi na jugu Engleske, u Sautemptonu (2:1).

Tom Dejvis je u četvrtom minutu udarcem glavom doneo prednost gostima, da bi Sautempton izjednačio u 50. minutu, Daniju Ingsu nije bilo teško da iz neposredne blizine smesti loptu u mrežu.

“Karamele” su ipak došle do trijumfa u 75. minutu kada je posle centaršuta Sidiba sa desne strane Rišarlison pretvorio u pogodak.

Barnli je kod kuće lako došao do pobede nad Vest Hemom (3:0). Ešli Barns u 11. i Kris Vud u 44. minutu su doneli prednost domaćinu, da bi u 54. minutu Himenez postigao autogol i time zapečatio sudbinu “čekićara” u ovom meču.