22. Novembra 2020.

Novi poraz Fulama, Evertonu dovoljno 45 minuta dobre igre

Na Krejven Kotidžu viđena je čudna utakmica u kojoj su gosti zahvaljući prvom poluvremenu došli do tri boda.

Ekipa Karla Ančelotija sva tri pogotka postigla je do 35. minuta i do kraja se, u pojedinim momentima, panično branila čuvavši prednost.

Everton je do prednosti došao već u prvom minutu. Rišarlison je prošao, lopta je slučajno pogodila Kalvert-Luina koji je ni kriv ni dužan postigao gol.

Domaćin je brzo imao odgovor i već u 15. minutu došao je do izjednačenja. Kerni je asistirao, a Rid pogodio za 1:1.

Do poluvremena smo videli još dva gola. Kalvert-Luin je u 29. minutu drugi put zatresao mrežu. Dobro se pozicionirao i nije mu bilo teško da savlada golmana.

21.00 Mančester junajted – VBA

Za samo šest minuta bilo na 1:3. Dinje je centrirao, Dukere se našao na pravom mestu i glavom zatresao mrežu.

U nastavku meča Fulam je uspeo da promaši penal, ali i da smanji na 2:3. Jedanaesterac je promašio Kavaljero izvevši na komičan način udarac sa bele tačke, a strelac drugog gola bio je Loftus-Čik.

Aleksandar Mitrović na terenu je bio od 58. minuta, uneo je energiju, ekipa je postigla jedan gol dok je on bio u igri, međutim poraz nije uspela da izbegne.

Fulam se nalazi na 17. mestu sa četiri boda, dok je Everton prekinuo lošu seriju i trenutno je šesti sa 16 bodova.

Everton u narednom kolu čeka Lids, a Fulam gostuje Lesteru.