1. Marta 2020.

Novi kolaps Murinjovih “pevaca”, VAR spasio Junajted u poslednjim sekundama!

Totenhem je poražen pred svojim navijačima od Vulverhemptona rezultatom 3:2.

Izabranici Žozea Murinja su u dva navrata vodili, ali su na kraju pretrpeli treći poraz u nizu u svim takmičenjima.

Prednost “pevcima” doneo je Stiven Bergvajn u 13. minutu, ali je izjednačenje došlo već u 27. kada je mrežu zatresao desni bek Metju Doherti.

Za prednost domaćina na poluvremenu pobrinuo se Serž Orije u samoj završnici, ali je u nastavku viđen potpuni preokret.

Prvo je mrežu Uga Ljorisa zatresao Diogo Žota, koji je postigao gol na trećoj utakmici zaredom, da bi se za potpuni preokret pobrinuo Raul Himenes u 73. minutu utakmice.

“Vukovi” su se ovom pobedom osvetili Totenhemu za poraz koji im je naneo u prvom meču sezone na “Molineu”. Zanimljivo, ovo sedmi meč zaredom ovih ekipa da domaćin nije uspeo da trijumfuje.

Mančester junajted je remizirao sa Evertonom rezultatom 1:1 na Gudison Parku.

Nemanja Matić je ponovo bio starter u timu Olea Gunara Sloskjera i odigrao je izvanredan meč, a svojoj ekipi je uspeo da doprinese i ofanzivno.

Nije dobro krenulo po “đavole”, pošto je Dominik Kalvert-Luin savladao Davida de Heu posle velike greške već u trećem minutu.

Pomenuti reprezentativac Srbije je u 31. minutu bio akter kod gola gostiju, kada je dodao loptu Brunu Fernandešu koji je udarcem sa distance matirao Džordana Pikforda.

Do naredne dobre prilike čekalo se da počne drugo poluvremen, a opasniji i konkretniji bio je Everton.

Nekoliko dobrih prilika izabranici Karla Ančelotija nisu uspeli da iskoriste, pa su umako kažnjeni u 89. minutu kada je Pikford u par sekundi dva puta maestralno reagovao i sprečio udarce Fernandeša i rezerviste Igala sa neposredne blizine.

Premijer liga, 28. kolo
nedelja:
Everton – Mančester junajted 1:1 (1:1)
(Kalvert-Luin 3 — Fernandeš 31)
Totenhem – Vulverhempton 2:3 (2:1)
(Bergvajn 13, Orije 45 — Doherti 27, Žota 57, Himenes 73)

Mančester siti – Arsenal

U drugom minutu sudijske nadoknade, gostujući navijači su ostali u šoku jer je mrežu De Hee ponovo zatresao Kalvert-Luin, odnosno štoper Junajteda Megvajer od koga se odbila lopta.

Španskom golmanu je smetao Sigurdson u toj situaciji, koji je bio u evidentnom ofsajdu, a posle gledanja VAR tehnologije odlučeno je da gol bude poništen, pa je ostalo 1:1.