5. Februara 2021.

Novi dabl-dabl Jokića, tripl-dabl Lebrona – Lejkersi bolji od Denvera

Nikola Jokić odigrao je možda i najslabiji meč ove sezone, iako je upisao novi dabl-dabl i nastavio seriju.

Postigao je 13 poena, uz šut iz igre 6/16 i 1/2 sa linije penala. Dodao je 10 skokova i 6 asistencija.

Denver je vodio protiv Lejkersa posle prve četvrtine i na poluvremenu.

Bolje su otvorili utakmicu, odigrali su odličnu drugu četvrtinu za razliku od nekih prethodnih utakmica i u Los Anđelesu su na poluvremenu imali +12.

Ipak, odigrali su katastrofalnu treću četvrtinu, u kojoj su Lejkersi dodali gas i nisu stali. Denver je i pored toga uspeo da održava prednost, ali se onda desila neverovatna stvar.

Denver poslednjih pett minuta treće četvrtine nije postigao nijedan jedini poen. Lejkersi su napravili seriju 15:0 i sa +8 ušli u poslednjih 12 minuta.

Lejkersi su nastavili u istom ritmu i brzo je bilo +15 na pet minuta do kraja, pa je jasno da je meč rešen.

Lebron Džejms vodio je Lejkerse do pobede sa 27 poena, 10 skokova i 10 asistencija.

Šruder je dodao 21, Horton-Taker 17, a Entoni Dejvis i Herel po 13 poena.

Kod Denvera je Marej bio najefikasniji sa 20 poena.