11. Maja 2019.

Novak u finalu Madrida!

Srpski teniser odigrao je dobar meč i posle sat vremena i 25 minuta igre uspeo je da savlada Austrijanca – 7:6 (2), 7:6 (4).

Đoković će u velikom finalu igrati protiv boljeg iz susreta Stefanos Cicipas – Rafael Nadal.

Srpski teniser nije briljirao na ovom susretu, baš kao ni njegov protivnik, ali je u važnim momentima imao više koncentracije i to je presudilo. Novak ima još mnogo prostora za napredak i to je ono što raduje sve njegove navijače.

Đoković nije dobro krenuo susret, Tim je već u trećem gemu napravio brejk i srpski igrač je bio u problemu. Ipak, Novak je stabilizovao igru i u šestom gemu vratio izgubljeni servis.

Potom se igralo gem za gem i pobednik prvog seta odlučen je u taj-brejku. Tamo je Đoković bio skoncetrisaniji od protivnika, koji je dosta grešio. Novak sa 7:2 dobija trinaesti gem, čime dolazi do prednosti od 1:0.

Srpski teniser nervozno je krenuo drugi set u kojem je Tim imao nekoliko brejk lopti. Novak je većinu uspeo da spase, ali i ne onu u šestom gemu.

Autrijanac je došao do prednosti od 4:2 i u narednom gemu je servirao da potvrdi brejk.

Ipak, glava Novaka je presudila. Prvi teniser sveta ekspresno pravi ribrejk i vraća se u set. U 11. gemu, Novak je uspeo da ponovo oduzme servis Timu, što je značilo da će servirati za pobedu.

Međutim, srpski igrač odigrao je očajan gem i Tim je izjednačio na 6:6. Još jednom je taj-brejk odlučivao i još jednom je Đoković bio bolji u njemu. Ovoga puta rezultatom 7:4 dolazi do seta, odnosno meča.