10. Februara 2021.

Novak u četiri seta do trećeg kola Australijan opena

Đoković je u drugom kolu savladao Frensisa Tijafoa posle četiri odigrana seta – 6:3, 6:7, 7:6, 6:3.

Naredni protivnik biće mu još jedan Amerikanac – bolji iz meča Rajli Opelka – Tejlor Fric.

Đoković je meč otvorio sa tri asa u prvom servis gemu i brejk je napravio odmah u prvom servis gemu Amerikanca. Sa osam vezanih poena dolazi do 2:0, spašava brejk loptu u narednom gemu i potvrđuje brejk za 3:0.

Tijafo uspeva da se vrati u set kada pravi brejk za 4:3, ali to nije dugo trajalo. Novak pravi novi pritisak u narednom gemu i stiže do brejka i prednosti od 5:3.

Rutinski je odservirao u devetom gemu i došao do vođstva u setovima.

U drugom setu nikako Đoković nije uspevao da slomi servis raspoloženog Amerikanca. Sve je dao od sebe u drugom setu i pružio je odličan otpor najboljem teniseru sveta.

Ne samo da je pružio odličan otpor, već je set uveo u taj-brejk i osvojio ga protiv tenisera, koji ima nadimak kralj taj-brejkova.

Dobio ga je sa 7:3, igrao je neverovatno, a delovalo je da je ostao bez snage.

Na startu trećeg seta, Đoković odmah pravi brejk i brzo dolazi do 3:0. Mogao je da ode i na 4:0, ali je Tijafo dobrim servisima spasao dve brejk lopte.

I onda je Tijafo pokazao da se nije ispucao u taj-brejku i ponovo je nastavio u istom ritmu kao i u drugom setu. Posle spašene dve brejk lopte, napadao je Đokovićev servis snažnim ritern udarcima i napravio brejk, a zatim i odservirao za 3:3 i novo izjednačenje.

Držao se Tijafo u svojim servis gemovima sve do novog taj-brejka. Na 5:4, Đoković je propustio dve set lopte na servis protivnika. Ali, u taj-brejku nije bilo problema.

Dobio ga je sa 7:2 i došao do 2:1 u setovima.

U četvrtom setu je pritisak na servis Tijafoa bio sve veći iz gema u gem i brejk je konačno stigao u sedmom gemu. Novak je poveo 4:3 sa brejkom prednosti i tu je bio kraj.

Održao je brejk do kraja seta i meča i izborio se sa raspoloženim Amerikancem i velikom vrućinom u Melburnu.