1. Jula 2019.

Novak rutinski do drugog kola, pobjeda Janka u pet setova

Novak Đoković bez problema se plasirao u drugo kolo Vimbldona.

Srpski teniser je savladao Filipa Kolšrajbera u tri seta sa 6:3, 7:5, 6:3.

Najbolji igrač sveta je 11. put savladao Nemca u 13. duelu, preokrenuvši po brejk zaostatka u prva dva seta.

Đoković će u drugom kolu igrati protiv Amerikanca Denisa Kudle (111. na ATP) koji je u tri seta nadigrao Tunišanina Maleka Džazirija (100).

Srbin je tokom dvočasovne borbe povremeno oscilirao, popuštala mu je koncentracija na otvaranju setova, ali je bez mnogo problema preuzimao kontrolu i lako preokretao rezultat.

Đoković je već u prvom gemu meča izgubio servis, ali ga je odmah vratio, da bi već u četvrtom gemu preokrenuo na 3:1, a potom spasao dve brejk lopte za potvrdu brejka, nakon čega je rutinski priveo set kraju.

Kolšrajber pravi brejk i na startu drugog seta, ali to opet pokreće Đokovića koji odmah uzvraća ribrejkom, da bi nakon izjednačene borbe i tri propuštene brejk prilike na 4:4 u 11. gemu uspeo da slomi otpor Nemca i opet preokrene za 2-0 u setovima.

Iskusni Kolšrajber je odolevao Srbinu dugo u trećem setu, spasao dve brejk lopte na 2:2, ali nije uspeo da do kraja parira Srbinu, koji meč prelama brejkom na 3:3 i potom stavlja tačku još jednim za konačnu pobedu.

Janko Tipsarević je uspeo da se plasira u drugo kolo, Vimbldona, eliminisavši na startu Japanca Nišioku u pet setova.

Tipsarević je imao prednost 1:0 i 2:1 u setovima, Japanac je uspeo dva puta da izjednači, ali je Srbin dobio odlučujući peti set sa 6:2.

U prvom setu bilo je 6:4 za Tipsarevića, da bi Nišioka bio bolji u taj-brejku drugog seta 7:2.

Janko ponovo vodi, dobivši treći set sa 6:2, ali ipak ne uspeva da reši meč, pošto Japancu pripada četvrti set rezultatom 7:5.

Pri rezultatu 2:2, sprski teniser je serijom od četiri uzastopna gema uspeo da stigne do trijumfa i prolaza u naredno kolo.

Meč je trajao tri sata u 51 minuta.  Tipsarevićev naredni protivnik je Kevin Anderson.