11. Maja 2021.

Novak poslije kiše ipak lako protiv Frica

Prvi teniser sveta je u meču koji je imao pauzu od tri sata prekida zbog kiše slavio sa 6:3, 7:6 (5).

Tako je naneo Fricu još jedan poraz, pošto ga je pobedio i početkom godine na Australijan openu, u onom susretu kada je došlo do povrede trbušnog mišića.

U početnom setu, Novak je krenuo sigurno, napravio je brejk u drugom gemu i potom poveo sa 3:0.

Imao je dve šanse da brejk i u četvrtom gemu, ali ih nije iskoristio.

U sedmom gemu bio je prinužen da spasava dve brejk lopte, uspeo je u tome i poveo je sa 5:2, da bi tu prednost sačuvao do kraja kada je u devetom gemu iskoristio prvu set loptu za 6:3.

Međutim, kiša je padala gotovo od starta meča, različitom intenzitetom i Novak je u više navrata tražio od sudije da proveri stanje terena.

Poveo je u tom drugom setu sa 2:0, ali je Fric uspeo da vrati brejk i stogne do 2:2.

Đoković je uzvratio ribrejkom u petom gemu, potom lako poveo sa 4:2 i činilo se da će brzo završiti posao, iako je delovao nervozno i nezadovoljan određenim stvarima na terenu.

U osmom gemu je spasao tri brejk lopte, da bi na 5:4 servirao za pobedu.

Ali baš tad je pojačala kiša, Fric je napravio brejk za 5:5 i Novak nije izdržao – žestoko je prigovorio sudiji da je krajnje vreme za prekid meča jer više nije moglo da se igra.

Posle kraćeg ubeživanja, sudija je prekinuo meč i pauza je trajala puna tri sata.

Kada su se vratili, odigrana su još dva gema, stigli su do taj-brejka u kojem je srpski teniser slavio sa 7:5.

Đoković će u četvrtak igrati naredni meč a protivnik će mu biti bolji iz meča Kameron Nori – Alehandro Davidovič Fokina.