27. Novembra 2021.

Novak ekspresno vratio Srbiju u igru

Jubliarni 50. meč u dresu sa državnim grbom mu je pripao rezultatom 6:2, 6:4, posle sat i 13 minuta igre.

Od samog starta, verovatno želeći da ostane svež za dubl, Novak je igrao u jakom ritmu, konstantno pritiskajući rivala, naročito njegov servis.

U svakom gemu u kojem je Štruf servirao bila je viđena brejk lopta. U dva od tri slučaja Novak ih je pretvarao u gem.

Furiozno je rešio prvi deo igre posle samo 29 minuta, a u istom ritmu je nastavio i u narednom.

Odmah je oduzeo servis Štrufu, a u tom gemu bio je i opomenut od strane sudije zbog ružnih reči prilikom greške.

Delovalo je da će drugi set biti preslikan kao prvi, međutim, Štruf je bio sigurniji na svom servisu i više nije dopuštao brejk.

To je bilo sve od njega, a Novak je rutinski stigao do sedme pobede u isto toliko međusobnih mečeva.

Sledi dubl, koji će odlučiti pobednika meča Srbija – Nemačka.