Norvežani “pokorili” Crnu Goru, “osmica” Belgije, “sedmica” Holandije, Hrvatska se pomučila sa Maltom

Jedini pogodak postigao je Serlot u 35. minutu, nakon dodavanja Eljunusija.

Bilo je prilika na obe strane, međutim, Skandinavci su izašli kao pobednici.

Berguis 42, De Jong 55, Depaj 61, 88, Vajnaldum 62, Malen 64, Van de Bek 85
Turska – Letonija 3:3 (2:1)
Karaman 2, Čalhanoglu 33, Jilmaz 52p – Savalnieks 35, Uldrikis 58, Ikaunieks

Mogla je Norveška da duplira prednost u samom finišu, ali je Džošua King pogodio prečku.

Ovo je prvi poraz Crnogoraca u kvalifikacijama, a Norvežani su se ovim trijumfom izjednačili upravo sa njima.

Šest bodova ima i Holandija, koja je lako savladala Gibraltar na strani sa 7:0.

Serlot 35

Jedini koji je postigao dva pogotka bio je Memfis Depaj. Po jednom su se u strelce upisivali Van de Bek, Malen, Vajnaldum, De Jong i Berguis.

Najzanimljiviji duel odigrali su Turska i Letonija, a meč je završen podelom bodova, 3:3.

Imali su domaći dva puta po dva gola prednost, međutim, Letonci su uspeli u drugom poluvremenu da izjednače i tako naprave mini-iznenađenje i dodatno zakomplikuju situaciju u grupi.

Belgija – Belorusija 8:0 (4:0)
Batšuaji 14, Vanaken 17, 89, Trosar 38, 76, Doku 42, Prat 49, Benteke 70
Vels – Češka 1:0 (0:0)
Džejms 82

Ubedljiv trijumf, samo u okviru druge grupe, ostvarila je i Belgija, koja je pobedila Belorusiju sa čak 8:0.

Domaći su lepo rasporedili golove i u oba postigli po četiri.

Zanimljivo videli smo šest različitih strelaca. Bili su to Batšuaji, Doku, Prat, Benteke, dok su Trosar i Vanaken po dva puta pogađali mrežu rivala.

U malom derbiju ove grupe Vels je slavio protiv Češke sa minimalnih 1:0.

Junak Ostrvljana bio je Danijel Džejms, na asistenciju Gereta Bejla.

Na čelu grupe je Belgija sa sedam, sledi Češka sa četiri, a onda i Vels i Belorusija sa po tri. Estonija je bez bodova.

Reprezentacija Hrvatske pobedila je Maltu 2:0 u zanimljivoj H grupi kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Hrvati su u Rijeci tačno sat vremena čekali da “otvore” autsajdera i nekako je to uspeo Ivan Perišić posle asistencije Borne Barišića.

Vicešampion sveta je bio mnogo bolji rival, ređao je šanse i na kraju je sve dileme rešio kapiten Luka Modrić iz penala

Tačku je stavio Josip Brekalo u samom finišu. Važna pobeda za “kockaste”, druga, ali opet uz neubedljivu predstavu…

Novo iznenađenje je viđeno u istoj grupi i opet su u prvom planu Slovaci.

Sada su uspeli da naprave pozitivno i pobede Rusiju 2:1 u Trnavi.

Junak selekcije, koja je pre tri dana remizirala sa Maltom na svom terenu, bio Robert Mak zbog gola 15 minuta pre kraja.

Vezista Ferencvaroša je sve sam uradio kod trenutka odluke, nanizao je nekoliko igrača i matirao Šunjina, samo tri minuta od izjednačujućeg gola Marija Fernandesa.

Takođe, Mak je asistirao Milanu Škrinjaru kod prvog gola i tako vratio Slovačku u borbu za Katar.

U H grupi vlada potpuna “ludnica”, Rusi i Hrvati imaju po šest bodova, odmah iza je Slovačka, Kipar ima četiri, a Slovenija tri i niko ne sme da je otpiše.