29. Februara 2020.

Norič se ne predaje – Lester pao na “Kerou roudu”

Minimalan trijumf kanarincima nad lisicama doneo je Džamal Luis u 70. minutu, što mu je ujedno bio i prvi gol u profesionalnoj karijeri.

Favorizovani gosti napravili su više prilika, imali više lopte u nogama, ali to im nije pomoglo da izbegnu osmi poraz u engleskom šampionatu.

Denis Praet i Ajose Peres nisu u prvom poluvremenu iskoristili šanse, za razliku od Kelečija Ihenača, ali je njegov pogodak u 49. minutu poništen nakon intervencije VAR tehnoligije.

Nigerijac je nepropisno rukom prihvatio loptu neposredno pre gola.

To kao da je bio odlučujući momenat na meču, domaći su se probudili, a nakon dve propuštene šanse Ondreja Dude, mrežu Kaspera Šmajhela pogodio je Džamal Luis, koji je iskosa u stilu Roberta Karlosa šutirao i postigao prvi gol u karijeri.

Imao je Norič još jednu priliku do kraja susreta, koju je propustio Josip Drmić, tako da je meč završen rezultatom 1:0.

Norič je tako ostvario važnu pobedu u borbi za opstanak. Iako su ostali na poslednjem mestu sa 21 osvojenim bodom, “kanarinci” su se dodatno približili Votfordu, Vest Hemu, Bornmutu i Aston Vili.

Sa druge strane, Lester ima 50 osvojenih bodova i zauzima 3. mesto na tabeli.

U narednom kolu Norič gostuje Šefild junajtedu, dok će Lester dočekati Aston Vilu.