28. Jula 2021.

Njemačka “preživjela” Nigerijinih 18 trojki, Amerikanci slavili sa 54 razlike

Nemci su u poslednjoj četvrtini, na krilima Danila Bartela, “slomili” otmor afričke selekcije.

Nigerija je dugo kontrolisala rezultat zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena (17/36), ali nisu imali snage da odbrane vođstvo.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Johanes Vojtman sa 19 poena (7/11 iz igre) uz 7 skokova, a 17 je dodao Moric Vagner.

Bartel je ubacio 14, uz verovatno ključnih šest uzastopnih sredinom poslednjeg kvartala kada su Nemci “slomili” Nigerijce.

Dvocifren učinak imali su još Maodo Lo sa 13 uz 9 asiostencija i Andreas Obst sa 12.

Najefikasniji u redovima Nigerije bio je Džordan Nvora sa 33 poena uz 7 skokova, dok je 15 dodao Mije Oni.

U drugom meču drugog kola grupe, od 10.20 igraju Italija i Australija, koje imaju po jednu pobedu.

Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država su rezultatom 120:66 pobedili reprezentaciju Irana na Olimpijskim igrama.

Sjedinjene Američke Države su neočekivanim porazom od Francuza započeli košarkaški turnir u Tokiju.

Sada su u drugom kolu uspeli da se oduže navijačima i pobede Iran sa više od 50 poena razlike, odnosno 120:66, što nije loše za prvu pobedu na turniru.

Već posle prve četvrtine se videlo da Hamed Hadadi i drugovi neće moći da pruže otpor, pa je na semaforu stajalo 28:12, a do poluvremena se to dodatno uvećalo kada je rezultat glasio 60:30 u korist Amerikanaca.

Do kraja meča su samo nastavili da održavaju prednost, pa slavili sa ubedljivih 54 razlike.

Najefikasniji je bio Dejm Lilard sa 21 poenom, 16 je dodao Buker, 14 Tejtum, 13 Lavin, a po 10 su postigli Durent i Midlton.

U timu Irana, 15 poena Hadadi, 14 Džamšididžafarabadi, a 12 Rezaifar.