13. Marta 2022.

Ništa od senzacije, Nadal nastavio niz!

Španski teniser, treći nosilac u Indijan Velsu, posle velikih muka je stigao do trećeg kola pošto je pobedio Sebastijana Kordu sa 6:2, 1:6, 7:6 (3).

Ovo im je bio drugi duel i Nadal, je kao i 2020. na Rolan Garosu uspeo da pobedi.

Meč između Španca i 38. tenisera sveta trajao je 148 minuta.

Nadal je u Kaliforniju stigao sa nikad boljim skorom na startu sezone, sada ga je popravio na 16:0 i pitanje je ko će i kada uspeti da ga zaustavi.

Ima tri titule za sobom od starta sezone, a veliki je favorit da i na prvom Mastersu sezone stigne do samog kraja.

Korda je očigledno bii impresioniran što je sa druge strane bio njegov idol iz dečačkih dana, pa je veoma slabo počeo meč.

Uz mnogo neiznuđenih grešaka, lako je dozvolio Nadalu da stekne dva brejka prednosti posle svega 16 minuta igre i velikih 4:0.

Uspeo je Korda da osvoji dva gema, imao je čak i dve brejk lopte u šestom gemu, ali ih nije iskoristio, pa je Nadal posle 35 minuta imao vođstvo u setovima.

Korda se probudio u drugom setu, Nadal je počeo više da greši, Amerikanac bolje da servira i nekako je opustio ruku.

Rezultat toga bio je brejk posle kog je poveo sa 3:0 i 4:1, pošto je Španac u tom petom gemu propustio priliku da vrati brejk.

Međutim, greške su se nastavile, Korda je namirisao svoju šansu dobio set sa 6:1 i posle 78 minuta igre u meču bilo je 1:1.

Bilo je jasno da Nadal mora nešto da menja, i opet je zaigrao nešto ofanzivnije, agresivnije.

Korda se nije povlačio, naprotiv, imao je rešenja za sve, pogađao iz svih pozicija, završavao poene volejima na mreži.

Napravio je brejk u šestom gemu seta odluke za 3:2, a potom je Nadal poklonio novi u sedmom gemu za 5:2.

Servirao je Korda za pobedu, ali baš loše u tom osmom gemu i Nadal je vratio jedan brejk, i onda smanjio na 4:5, a potom novim brejkom stigao i da izjednači na 5:5!

Imao je Korda u 11. gemu novu šansu za brejk, ali je Nadal uspeo da se izvuče i dođe do 6:5.

Korda je ipak izborio taj-brejk u kojem je ipak presudilo iskustvo Nadala, dobio ga je sa 7:3.

U narednom kolu igraće protiv Britanca Dana Evansa koji je lako pobedio Federika Koriju iz Argentine, 6:2, 6:0.