1. Decembra 2019.

Ništa novo – sedmi remi Arsenala u sezoni!

Utakmica odigrana na Kerou roudu u okviru 14. kola Premijer lige je završena nerešenim rezultatom 2:2.

Domaća ekipa je povela u 21. minutu preko Temua Pukija, koji je konačno prekinuo golgeterski post posle sjajnog starta sezone.

Finac je posle dodavanja Kenija Meklina napao kompletnu odbranu Arsenala i uputio udarac sa ivice kaznenog prostora.

Srećom po njega, lopta se odbila od jednog igrača protivničke ekipe i završila iza leđa čuvara mreže Bernda Lena.

Već u 25. minutu gosti su stigli do prilike da izjednače i to sa bele tačke pošto je Kristof Cimerman igrao rukom u kaznenom prostoru.

Pjer-Emerik Obamejang je najpre loše izveo jedanaesterac i Tim Krul je uspeo da zabeleži odbranu, ali je najstroža kazna ponovljena, posle čega je kapiten Arsenala bio mnogo sigurniji.

U drugom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena domaći su povratili vođstvo, poštp je Tod Kentvel pronašao put lopti do gola divnim plasiranim udarcem iz šesnaesterca Arsenala.

Konačan rezultat je postavio Obamejang, golom u 57. minutu posle velike gužve u kaznenom prostoru Noriča.

Domaći su imali nekoliko velikih šansi za gol, ali su Meklin i Puki bili neprecizni, pa je na svom debiju privremeni trener Arsenala Fredi Ljungberg ostao neporažen.

U meču između Vulverhemptona i Šefild junajteda takođe nije bilo pobednika, utakmica je završena rezultatom 1:1.

Gosti su poveli već u drugom minutu preko Lisa Museta, a izjednačenje je u 64. minutu doneo Met Doerti.