17. Februara 2021.

Nikola ne može sâm: 43 poena i novi poraz Denvera!

Srpski košarkaš je Boston Seltiksima ubacio postigao 43 poena, uz šest skokova i pet asistencija, ali ni to nije bilo dovoljno Nagetsima da izbegnu poraz – 112:99.

Jokić je u TD Gardenu imao četvrtu najefikasniju utakmicu u karijeri, šutirao je fantastičnih 16/23 i već na poluvremenu imao 29 poena, ali…

Nije imao adekvatnu pomoć saigrača! Džamal Marej je postigao 25 poena, ali uz čak devet izgubljenih lopti, Fakundo Kampaco je imao 15, dok su ostali saigrači praktično bili statisti. Podbacio je Majkl Porter junior bez ijednog pogotka iz osam pokušaja.

Osim u prvih nekoliko minuta kada je imao šest poena prednosti, a potom ih brzo izgubio, Denver je do kraja morao da juri zaostatak koji se kretao uglavnom na dvocifrenom broju.

Na kraju, lako su Seltiksi upisali 14. trijumf u sezoni, a Nagetsi 12. poraz.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Džejlen Braun sa 27 poena, Džejson Tejtum je imao 21, a Kemba Voker 17.

Denver je sedmi na Zapadu sa skorom 15-12, dok je Boston četvrti na Istoku sa 14-13.