18. Februara 2021.

Nikola Jokić ponovo sjajan u još jednom porazu Denvera

Denver je izgubio na gostovanju Vašington Vizardsima – 128:130.

Jokić je na parketu proveo 36 minuta i ubacio je 33 poena (9/16 za dva, 3/5 za tri poena, 6/6 slobodna bacanja). Dodao je sedam skokova, devet asistencija i dve ukradene lopte.

Srpski centar i Džamal Marej su odigrali isto kao i protiv Bostona – odlično, ali su isto kao i na gostovanju Seltiksima ostali bez podrške koja bi im donela pobedu protiv Vizardsa.

Denver je posle prve četvrtine imao čak +17 i delovalo je da će ovo biti njihov meč. Ipak, prosuli su ogromnu prednost u drugoj četvrtini, primili 43 poena i umesto sa dvocifrenom prednošću, otišli su na veliki odmor sa minusom od tri poena.

Konstantno su gubili u trećoj četvrtini, a Vašington nije popuštao, pogotovo Davis Bertans koji je pogađao iz svih mogućih pozicija.

Najzanimljivije bilo je u poslednjem minutu. Izjednačenju u poslednjem minutu prethodila je serija Denvera 17:4, koju je predvodio Džamal Marej.

Na 30 sekundi do kraja je Marej pogodio trojku za izjednačenje, da bi Bertans na osam sekundi do kraja ponovo pogodio za +3 Vašingtona. Marej je ekspresno odgovorio i pogodio novu trojku za izjednačenje.

Poslednji napad ostao je Vizardsima i Džamajkl Grin je na manje od jedne sekunde do kraja faulirao Bila, koji pogađa oba bacanja za pobedu.https://www.youtube.com/embed/fUxVpUTp28w

Davis Bertans je imao 35 poena i šutirao je 9/11 trojke. Bredli Bil ga je pratio sa 15 poena i 10 asistencija, a Rasel Vestbruk je imao tripl-dabl učinak sa 12 poena, 13 skokova i 12 asistencija.

Deni Avdija imao je tri poena i sedam skokova.

Džamal Marej je imao 35 poena, devet skokova i šest asistencija, dok su po 14 ubacili Porter i Kampaco.