20. Novembra 2022.

Nije prvi, ali je najjači – Đoković pokorio Torino i stigao Federera!

Đoković je od Ruda bio bolji posle oko sat i po vremena tenisa, po setovima – 7:5, 6:3.

Time je osvojio šesti Završni turnir u karijeri, prvi posle sedam godina, i izjednačio se sa Rodžerom Federerom po broju titula na ovom takmičenju.

Novaku je ovo peta titula u 2022. godini i istu će završiti na petom mestu ATP rang liste, ali definitivno kao najbolji teniser na planeti.

Osvajanjem Torina oborio je i rekord po osvojenom nagradnom fondu na jednom turniru u istoriji tenisa, pošto će primiti ček na 4.740.300 dolara.

Novak je dobro počeo meč i odmah je Rudu stavio do znanja da ne želi da gubi vreme, ali nije bio dovoljno skoncentrisan u ključnim trenucima.

U drugom gemu protraćio je 15:40 lošom igrom, a onda se izvukao od 0:30 u narednom gemu.

Sredinom prvog seta viđene su nemile scene i moglo se jasno zaključiti da srpski teniser nije ni blizu 100 odsto fizičke spreme, ali mu to nije preterano uticalo na igru.

Drugi set počeo je slično kako je tekao prvi. Đoković je savršeno servirao, a Rud je oscilirao.

Prve šanse ukazale su se već u četvrtom gemu seta kada je Novak na riternu osvojio četiri poena u nizu i zadao protivniku ključni udarac – i rezultatski i što se ticalo samopouzdanja.

Narednu šansu Srbin je imao na 4:3 kada je ponovo riternirao užasno kod brejk lopte, pa je mirno bilo sve do 6:5. A, onda…

Prvo bomba iz forhenda za 30:30, onda milimetarski precizan čelendž kojim se Novak spasao i osvojio naredni poen, da bi zatim sačekao Rudovu grešku za kraj prvog seta.

Rud nije preterano pao i definitivno se nije predao, ali do kraja meča nije imao ozbiljnije šanse, pa je Novak rutinski došao do pobede i popravio skor sa Norvežaninom na 4-0.

Na kraju, Đoković je izgubio svega 9 poena u 11 servis gemova.